Abajur nasıl yapılır

Abajur nasıl yapılır

Evlerin vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alan abajurların nasıl üretildiğini merak ediyorsanız bu yazımıza göz atabilirsiniz.
0.0 (0 oy)
Stressiz bir yaşantının sırrı evimizin dekorasyonunu en iyi şekilde dizayn etmemizden geçer ve bu nedenle dekorasyon konusundaki bilgilerin geniş çapta araştırılarak bilgi edinilmesi gerekir. Günün bütün stresini evimizde gerek televizyon seyrederek gerekse uyuyarak dinlenmemiz bir yana önemli olanın dekorasyon unsurlarının dizaynıdır.

Dekorasyon inceliklerinden başlayarak evinizi genel anlamda düzenlemeniz gerekir. Evinizde en ince ayrıntılardır aslında evinizdeki şıklığı meydana çıkaran bu nedenle önce ufak ayrıntılardan başlayınız elbette eşyalarınızı baştan sonra yenilemeyecekseniz.

Eşinizle evinizde her saniye romantizmin tadını çıkartmak istiyorsanız perdelerinizin koyu renkte olmasını ve istediğiniz an dış dünyadan tüm bağlarınızı kopartmanızı sağlayarak evinizde romantik bir hava verebilirsiniz. Tabi bunun için öncelikle ışıklandırmalarınızın da loş ortamı sağlayabilmeniz gerekir ve bunu mum ışıklarıyla, ayarlanabilir ışık düğmeleriyle ve abajurlar ile yapabilirsiniz.

abajur nasıl yapılıyor

Romantik ortam yaratabilmek için öncelikle mumları tercih edecekseniz kokulu mumlar tercihiniz olmalı ve evinize gelişi güzel yerleştirmeniz daha doğal ortamlar sağlayacaktır fakat abajur yapmak istiyorsanız kendi emeklerinizle abajur yapabilir ve evinizin dekorasyonunda kullanabilirsiniz.

Abajur nasıl yapılır?

Kendi zevkinize göre abajur bulamıyorsanız kendi emeğinizle abajur yapabilirsiniz. Abajurlar evlerin en güzel dekorasyon araçlarından biridir ve evde romantizm için ideal bir araçtır.

Abajur yapımı için malzemeler;

1 adet kavanoz;
Kavanozun etrafını sarabileceğiniz kadar duvar kağıdı,
Yapıştırıcı,
Süslemek için kumaş parçası,
Işık düzeneği.

Öncelikle kavanozun etrafını fazla ıslak olmayacak bir biçimde yapıştırıcıyı sürüyoruz ve ardından duvar kağıdını her yerini saracak bir biçimde ve kağıdın arasında hava boşluğu kalmayacak bir biçimde yapıştırıyoruz. Ardından ışık düzeneğini kavanozun içine yerleştiriyoruz. Süslemek için tüğlü kumaşlar ile kavanozun hem altına hem de üst kısmına tüylü kumaşlar kullanabilir abajur nasıl yapılır daha şık gösterebilirsiniz.