Adet nasıl olur

Adet nasıl olur

Adet, bayanların her ay gördüğü doğal bir durumdur. Vücudun kendisini yenilemesini sağlayan adetlerin neden olduğunu merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.
4.0 (1 oy)
Bildiğiniz gibi bayanlar her ay adet görmektedir. Adet doğanın kanunu diyebileceğimiz bir konudur. Küçük bayanlar adetin nasıl olduğunu ve nasıl görüldüğünü araştırmaktadır. Bu makalemizde küçük bayanlara adetin nasıl olduğunu anlatacağız. Adet sırasında neler yapıldığını, adetin ne kadar sürdüğü gibi konulara değineceğiz.

Adet

Öncelikle adet her ay kesinlikle bayanlarda olmaktadır. Adet yaklaşık 5 gün ile 7 gün arasında sürmektedir. Bu kadar gün arasında sürekli olarak bayanlardan akıntı şeklinde kan gelmektedir. Adet 28 günde bir meydana gelen bir olaydır. Yani ilk adet gördüğünüzden diğer göreceğiniz adetin ilk günü arasında 28 gün bulunmaktadır. Bunun sebebiyse adet görüldükten sonra yumurtalar büyüyor ve gelişiyor. 28 gün boyunca döllenmeyi bekleyen yumurtalar döllenmediği taktirde vücuttan dışarı atılması gerekiyor. Bunu da vücut kan yoluyla yapıyor. Kan yoluyla döllenmeyen yumurtaları dışarı atıyor ve tekrardan yumurta oluşmaya başlıyor.

Adetin ne olduğunu kısaca bu şekilde sizlere anlatıyoruz. 28 günde bir gerçekleşmektedir ve 5 ila 7 gün arasında sürmektedir. Sürekli olarak bu günler aramasında kanama gelmektedir. Adet olmanın yaşı kesinlikle belli değildir. Sonuçta ne zaman olup olmayacağınızı bilmek imkansızdır. Bu vücuttan vücuda değişen bir olaydır. Onun için adet olma olasılığınız her an gerçekleşebilir. Yaşınız yaklaştığı zaman bu duruma kesinlikle dikkat etmeli ve tedbir almalısınız.
 • nehir

  Biri bana açıklayabilir mi ben daha adet olmadım ama biraz korkuyorum dışarı çıktığımızda yada okulda olursa diye :D ⌒.⌒

  asasass

  sen kin den geliyormu

  i 2004

  ben daha olmadım ve ağrılar oluyormuş diye duydum bu yüzden korkuyorum! :(((

  elif

  adet olunca çişinden kan mı geliyor biri bana söylesin merak ediyorum

  asdfgh

  bn olmadim ama olan varsa yaza bilirmi cok korkuyorum

  eda nur

  ben daha adet olmadım olmayı istiyorum ama korkuyorum

  pınar

  ben de oldum

  gm jövyö

  olmadım

  ademnur

  ben oldum

  ayli

  ben adet oldum hiç birşey olmadı

  merme

  ben oldum hiç bişy issetmiyon

  idil

  ben hiç kormuyom çünkü bende oldum

  gözde

  la daha adet olmadım çok korkuyom hadı okulda olrsm dıe:d

  edanur

  çişiniz kan gelebilir

  mjlöjkl

  neden korkuyosun ki

  jhkj

  ben çok korkuyorum

  Trakyazone Edit&ouml

  Anneler,kız çocuklarınızın ergenlik çağına girdiklerinin başlangıcıdır.adet dönemi hakkında kızlarınıza destek olun,sorunlarını paylaşın,ve belirli dönemlerde kadın hastalıkları doktoruna rutin kontrollerine götürün,bir iki yorum kısmına hem kadın hastalıkları doktoru diyorum.

  Nedenine gelince,beşim eşimde çikolata kisti vardı,eşimin annesi ve ve teyzelerindede varmış,yani bazı hastalıklar hırsi ve çikolata kisti ülkemizde yaşanan bayanlardayüzdelik olarak söyleyemem ama çok yaşanan bir olay veeşimin gecen sene yumurtalıkları alınmak mecburiyetinde kalındı ve 10 yıl boyunca tüp bebek denemesi yıpıldı.fakatçokcuk sahibi olamadık ve eşim 5 büyük ve üç küçük operasyon gördü.en sonunda Edirne fakültesinde ameliyat ile yumurtalıkları alındı.daha sonra sizde üzülmemeniz için belirli aralıklarla kızlarınızı ve kednizde dahil rutin kontroller yaptırın,
  Sağlıklı Günler,

 • İsminiz
  Şehir
  Yorumunuz
  Güvenlik Kodunu DeğiştirGüvenlik Kodu