Ananaslı tatlı nasıl yapılır

Ananaslı tatlı nasıl yapılır

Ananas son derece lezzetli ve insan vücuduna yararlı olan bir meyvedir. Ananas ile tatlıları nasıl hazırlayabileceğinizi sizlerle paylaşıyoruz.
0.0 (0 oy)
Ananaslı tatlı

İnsan sağlığı bildiğiniz gibi çok önemlidir. İnsanlar için sağlıksız bir hayat yaşamak mümkün değildir. İşte tam bu konumda ananası sizlere öneriyoruz. Ananas sağlık açısından insanlara çok yararlıdır. İnsanın bir çok sağlık sorununa iyi gelen ananas, aynı zamanda tadı bakımından fazlasıyla güzeldir. Ananas tatlısını sizlere hem sağlık açısından, hem de tadı bakımından kesinlikle öneriyoruz.

Gerekli Malzemeler

1 Paket Yulaflı Bisküvi
1 Paket Krem Şanti
1 Su Bardağı Süt
1 Yemek Kaşığı Mısır Unu
1 Kutu Ananas Konserve
1 Kutu Krem Peynir
Tereyağı

Hazırlanışı

İlk olarak bisküviler mikser yardımı ile toz haline getirilir. Eğer mikser bulunmuyorsa, tahta ile döverek de olabilir. Daha sonra tereyağı ile karıştırılır. Karışım buz dolabına konarak donması beklenir. Daha sonra kremşanti ve süt çırpılır. Daha sonra içerisine krem peynir ilave edilerek karıştırılmaya devam edilir. Bu karışıma biraz ananas suyu ilave ediniz. Kalan ananas suyu bir yemek kaşığı mısır unu ile pişirilir. Bisküviden yaptığımız karışım üzerine krem şantili karışımımızı dökeriz. Daha sonra üzerine ananaslar dizilir ve en son olarak ananas suyu ile yapılan karışımı da üzerinde gezdirerek buzdolabına kaldırırız. Soğuk olarak servis yapınız.

Afiyet Olsun..