latest news on ambien 2014 buy ambien online no prescription what is ambien overdose mg

how many milligrams of tramadol get you high tramadol generic tramadol prescription changes

how much tramadol will cause an overdose buy tramadol online without a prescription tramadol back pain

side effects tramadol hcl 50mg tablet buy tramadol online withdrawal from tramadol addiction

ambien sleep stories buy ambien online no prescription ambien side effects uti

tramadol hcl medicine buy tramadol online no prescription tramadol for dogs how long to take effect

discount fabrics soma buy soma soma de vetores online

Sağlık|21 Haziran 2011 20:43

Antisosyal kişilik nedir

Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (henüz oy verilmemiş)
Loading...Loading...

Ruhsal sorunlarda erken teşhisin önemli olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Antisosyal kişilik bozukluğu olan çocukların ise kesinlikle okul döneminde saptanarak bir önlem alınması gerekiyor.

Antisosyal kişilik

Öncelikle sizlere anti kelimesinin anlamını açıklayalım. Anti demek karşıt anlama gelmektedir. Sosyallik ise şüphesiz insanın gezmesi, dolaşması ve bir arkadaş çevresinin olması demektir. Bu iki kelimeyi birleştirdiğimiz zaman ortaya şu çıkıyor: Gezmeyi sevmeyen, dışarı çıkmayı sevmeyen, bir aktivite yapmayan veya arkadaş çevresi olmayan bir kişilik demek oluyor. Kısacası antisosyal kişilik çocuğunuz için veya çevrenizdeki her hangi biri için kötü sonuçlar doğurabilir.

Antisosyal bir kişi kesinlikle bu hayatta çok şey kaçırmaktadır. İnsanların nasıl yaşadığını bilemez veya dış dünyanın nasıl bir şey olduğunu da bilemez. Zamanı geldiğinde hayata atılamamasına neden olacaktır bu problem. Yada zamanı geldiğinde evlenmek istemeyecek veya çalışmak istemeyecek bir kişilik demektir. Aynı zamanda antisosyal kişilik içine çok fazla kapalı anlamına da gelmektedir. Kısacası yaşadığı problemleri iç dünyasında düzeltmeye çalışan bir kişilik demek. Bu insanların ileriki zamanda ciddi anlamda problemler yaşamasına neden olacak bir psikolojik hastalıktır.

Antisosyal kişiliği engellemek aslında çok basittir. Yalnız bunu ne kadar erken yaparsanız, kişi içinde o kadar çabuk bu hastalıktan kurtulma manasına gelir. Eğer çocuğunuzun antisosyal bir kişiliğe sahip olduğunu düşünüyorsanız, kesinlikle bu durumdan onu kurtarmalısınız. Arkadaşlarını evinize çağırarak veya onu sürekli gezmeye teşvik ederek zaman içerisinde bu problemlerden kurtarabilirsiniz.

Elbette antisosyal kişilikte büyük bir hastalıktır. Bunun için kesinlikle bir uzmana danışarak bu işlemleri gerçekleştiriniz. Antisosyal bir kişiliğe sahip olduğunu düşünüyorsanız çocuğunuzun, bir doktora danışarak net teşhisi koyunuz ve kısa süre içerisinde bunu o durumdan çıkartınız.