xanax nursing xanax 2mg xanax recreational use

tramadol 50 mg ingredients buy tramadol online without a prescription tramadol high stories

there drug test soma soma price soma backless bras

hydrocodone dosage cough suppressant what is hydrocodone hydrocodone 10-500 tab

cheap generic xanax alprazolam 0.5mg xanax drug with alcohol

stare into valium colored skies order valium online oxy and valium bluelight

ambien side effects women ambien 10 mg ambien withdrawal joint pain

tramadol 50 mg what is it used for tramadol 50 tramadol with hydrocodone allergy

best high valium diazepam online buy valium from india

street value of 10mg ambien ambien without prescription ambien cr how long does it last

Sağlık|21 Haziran 2011 20:43

Antisosyal kişilik nedir

Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (henüz oy verilmemiş)
Loading...Loading...

Ruhsal sorunlarda erken teşhisin önemli olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Antisosyal kişilik bozukluğu olan çocukların ise kesinlikle okul döneminde saptanarak bir önlem alınması gerekiyor.

Antisosyal kişilik

Öncelikle sizlere anti kelimesinin anlamını açıklayalım. Anti demek karşıt anlama gelmektedir. Sosyallik ise şüphesiz insanın gezmesi, dolaşması ve bir arkadaş çevresinin olması demektir. Bu iki kelimeyi birleştirdiğimiz zaman ortaya şu çıkıyor: Gezmeyi sevmeyen, dışarı çıkmayı sevmeyen, bir aktivite yapmayan veya arkadaş çevresi olmayan bir kişilik demek oluyor. Kısacası antisosyal kişilik çocuğunuz için veya çevrenizdeki her hangi biri için kötü sonuçlar doğurabilir.

Antisosyal bir kişi kesinlikle bu hayatta çok şey kaçırmaktadır. İnsanların nasıl yaşadığını bilemez veya dış dünyanın nasıl bir şey olduğunu da bilemez. Zamanı geldiğinde hayata atılamamasına neden olacaktır bu problem. Yada zamanı geldiğinde evlenmek istemeyecek veya çalışmak istemeyecek bir kişilik demektir. Aynı zamanda antisosyal kişilik içine çok fazla kapalı anlamına da gelmektedir. Kısacası yaşadığı problemleri iç dünyasında düzeltmeye çalışan bir kişilik demek. Bu insanların ileriki zamanda ciddi anlamda problemler yaşamasına neden olacak bir psikolojik hastalıktır.

Antisosyal kişiliği engellemek aslında çok basittir. Yalnız bunu ne kadar erken yaparsanız, kişi içinde o kadar çabuk bu hastalıktan kurtulma manasına gelir. Eğer çocuğunuzun antisosyal bir kişiliğe sahip olduğunu düşünüyorsanız, kesinlikle bu durumdan onu kurtarmalısınız. Arkadaşlarını evinize çağırarak veya onu sürekli gezmeye teşvik ederek zaman içerisinde bu problemlerden kurtarabilirsiniz.

Elbette antisosyal kişilikte büyük bir hastalıktır. Bunun için kesinlikle bir uzmana danışarak bu işlemleri gerçekleştiriniz. Antisosyal bir kişiliğe sahip olduğunu düşünüyorsanız çocuğunuzun, bir doktora danışarak net teşhisi koyunuz ve kısa süre içerisinde bunu o durumdan çıkartınız.