latest news on ambien 2014 buy ambien online no prescription what is ambien overdose mg

how many milligrams of tramadol get you high tramadol generic tramadol prescription changes

how much tramadol will cause an overdose buy tramadol online without a prescription tramadol back pain

side effects tramadol hcl 50mg tablet buy tramadol online withdrawal from tramadol addiction

ambien sleep stories buy ambien online no prescription ambien side effects uti

tramadol hcl medicine buy tramadol online no prescription tramadol for dogs how long to take effect

discount fabrics soma buy soma soma de vetores online

Genel|14 Şubat 2011 09:37

Araba nasıl kullanılır

Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (henüz oy verilmemiş)
Loading...Loading...

İnsanların bir çoğu araba kullanmak istiyor. Yalnız arabayı kullanmakta başlangıçta o kadar kolay bir durum olmuyor. Sonuçta debriyaj, firen ve gaz kombinasyonunu tam olarak sağlamak kolay değildir. Öğrendikten sonra zaman içerisinde ister istemez ustası oluyorsunuz zaten. Yalnız önemli olan nokta o arabayı ilk defasında kaldırabilmektir. Tabi ki bir çok insanın zorluk çektiği bölüm arabayı kaldırıp geri düzgünce durdurabilmektir. Direksiyon hakimiyetliği de zaman içerisinde oluşacaktır elbette.

Araba

Araba

Araba konusunda diğer bir husus ise vites attırmaktır. Vites ve debriyaj kombinasyonunu insanlar kolay algılayamıyor. Debriyaja bastıklarında vitesi attırıp geri nasıl çekeceğini bir türlü anlayamıyor. Aslında bunu bir kere gerçekleştirseniz rahatlıkla yapabilirsiniz. Burada sizlere kelimelerle araba kullanmayı anlatmamız imkansızdır. Gene de araba konusunda ufak tefek şeyler söyleyeceğiz.

– İlk olarak arabanın direksiyonuna geçtiğiniz de koltuğu ve aynaları kendinize göre ayarlamalısınız.
– Her ihtimale karşı emniyet kemerinizi takmayı unutmayınız.
– Kesinlikle arabayı ilk defa kullanacaksanız eğimsiz düz bir yerde kullanınız.
– İlk olarak anahtarı yerine takmalısınız.
– Debriyaja basarak arabayı boşa almalısınız. Düz bir yerde olduğunuzdan araba zaten öne yada arkaya kaçmayacaktır.
– Hafif gaz vererek kontağı çeviriniz ve arabayı çalıştırınız. Çalıştırdıktan sonra gazdan ayağınızı çekin zaten çalışacaktır. Eğer araba viteste olursa çalıştırırken kesinlikle öne atılacaktır. Viteste olmamasına dikkat ediniz.
– Araba vitesteyken tabi ki araba çalışır. Ama siz ilk etapta bu şekilde çalıştırınız.
– Daha sonra araba çalıştıktan sonra debriyaja sonuna kadar basınız ve 1. vitese geçiniz.
– Araba vitese geçtikten sonra ayağınızı yavaş yavaş kaldırırken az gaz veriniz. Baktınız araba çok bağırıyor o zaman gazdan ayağınızı hafif çekiniz. Araba kalkacak gibi olur ve birden ayağınızı hızlı çekerseniz istop eder. Bundan dolayı onu arabanın sesinden anlayarak ayarlayabilirsiniz.
– Kaldırdıktan sonraki işlemler çok basittir. Her vites attırışınızda debriyaja basmayı unutmayınız. Yoksa araba istop edecektir ve debriyaj balatası sıyırabilir. Buda size pahalı bir hasara yol açacaktır.

Söylediğimiz gibi arabayı kullanmak öğrendikten sonra çok basittir. Kesinlikle kendi başınıza araba kullanmayınız. Yanınızda bir bilen ile birlikte araba kullanmalısınız. Gerçekten kullanmayı öğrenene kadar araba çok zordur. Başlarda hiç kaldıramayacaksınız ve çok moraliniz bozulacak. Bundan dolayı kendinizi zorlayınız kesinlikle zaman içerisinde ayağınız ve elleriniz alışacaktır. Araba kullanmak bisiklete binmek gibi bir şeydir…