Astım Hastaları Nasıl Beslenmelidir

Astım Hastaları Nasıl Beslenmelidir

Astım rahatsızlığına sahip olan kişiler bu hastalıkları ile hayatları boyunca mücadele etmek zorundadırlar.
0.0 (0 oy)
Astım genellikle yaz aylarına yakın kendini gösterip insan hayatını olumsuz etkilemeye başlar. Astım hastaları özel kullanılabilecek yiyecekler tüketmelidir. Bu yiyeceklerin faydası dört dörtlüktür diyemeyiz, sadece rahtsızlığını azaltabilecek durumdadır.

Daha çok sebze ve meyve tüketiminde bol vitamin alarak riskini düşürebilir ve kendimizi iyi hissetmemize yardımcı olur. Bunlarda akciğerde yararlı olacağını gösterebilmektedir. 2 ila 3 günde bir balık tüketmekte fayda var veya balık yağı, çünkü akciğerde etkisini gösterip enflamasyon oluşumunu etkileyebilmektir. Bunlar astımı düşürebilecek vitaminlerin etkisi olur özellikle e vitamini, çünkü akciğer sağlığını önlemekte.

Magnezyumunda astım hastalıklarına büyük bir etkisi var buda akciğere oksijen vermesini sağlar. Magnezyumların azlığı nefes alış verişinde sıkıntı oluşturabilir. Bunun için magnezyumun minarelinin astım hastalığına çok büyük bir etkisi vardır.

Ayrıca bir insandaki yağların veya fazla kiloların özelikle klastrolün astım hastalığına maalesef negatif yönde etkisi vardır. İdeal bir kilomuz olması gerekir. Kilo solunun sisteminde olumsuz etkiler yapar. En önemlisi astım hastalığında kullandığız