Ayak kokusu nasıl giderilir ?

Ayak kokusu nasıl giderilir ?

Ayak kokusu gündelik hayatınızda pek çok farklı soruna yol açabilecek ciddi bir sorundur. Ayak kokusunu giderebilmek için sizlere birkaç farklı yöntem açıklıyoruz.
0.0 (0 oy)
Ayak kokusu ile başınız dert demi? Ayak kokusu ayaklarınızdaki herhangi bir hastalık sonucu oluşabileceği gibi ayak kokunuz aşırı terleme gibi bir nedenden dolayıda kaynaklanıyor olabilir.

Bunun için tedavi yollarını aramaya kararlıysanız yazımı iyice inceleyebilirsiniz. Ayaklarınızı sevmeniz gerekiyor nerdeyse tüm gün hareket halinde olunduğu için en çok yükü ayakların çekmesi gayet normal bir durum ve bu durumda akşam olunca nasıl vücudunuza dinlemesi gerektiğini hatırlatıyorsanız eğer aynı şekilde bunu ayaklarınız içinde yapmanız gerekmektedir.

Ayak kokusu nasıl giderilir ?

Her gün mutlaka ayaklarınızı ılık suyla yıkamalı ve yeterli nemi alabilmeleri için ortalama 5 ila 10 dakika arasında ayaklarınızı suyun içerisinde istiraate bırakmanız gerekmektedir.

Günün sonunda ayaklarını bebek pudrasıyla veya ayak pudrası ile pudralamalısınız günde bir kere muhakkak çorabınızı değiştirmeniz hem hijyenik açıdan daha iyi olucak hemde çözüme ulaşma yolunda size yardımcı olacaktır.

Bir gün giydiğiniz ayakkabıyı bir sonraki gün giymemeye özen göstermelisiniz. Eğer ayaklarınızda mantar enfeksiyonu yaşanıyorsa buna uygun tedavi uygulamanız gerekiyor.

Bunları uygulamanız halinde hala ayak kokusu sıkıntısı çekiyorsanız sorunun genetik olabilme ihtimalinden dolayı hekim tavsiyesi almanız gerekmektedir.