Balık nasıl tutulur

Balık nasıl tutulur

Balık tutmak sadece yiyecek yemek üretebilmek amaçlı olmayabiliyor. Çoğu insanın büyük bir tutku ile hobi olarak yaptığı balık tutmayı nasıl daha başarılı yapabileceğinizi sizlere anlatıyoruz.
0.0 (0 oy)
Balık tutmak Dünya’nın en zevkli spor dalları arasında bulunmaktadır. Bir çok insan neredeyse hayatının her anını balık tutmakla geçirmektedir. Elbette herkese göre balık tutmak zevklidir. Yalnız bazılarımız balığın nasıl tutulacağını bilmemektedir. Burada sizlere sırasıyla her şeyi anlatmaya çalışacağız.Balık tutacağınız yerin çok önemi bulunmaktadır. Göl ve denizde balık tutma sistemleri değişiktir. İkisi içinde farklı oltalar ve farklı yöntemler bulunmaktadır. Türkiye’de bir çok insan deniz balıkçılığı yaptığı için bu konumuzda sizlere deniz balıkçılığını anlatacağız. Öncelikle ilinizde bulunan bir balık malzemesi satıcısına gitmelisiniz. Balık tutmaya yeni başladığınız için onların hazırlamış olduğu oltalar işinize yarayacaktır. Zaman içerisinde kendinizde oltalarınızı yapmaya başlayacaksınız.

İlk olarak gittiğiniz malzemeciye nereye gideceğinizi ve orada balık tutmak için gerekli malzemeleri soracaksınız. Bir adet makineli olta ve size birkaç beden verecektir. Bunlar zaten hazır olarak bulunmaktadır. Geriye kalansa denize gittiğinizde kancalara yemi takarak balık tutmaktır.

Deniz balıkçılığında en güzel yem tavuk göğsüdür. Tavuk göğsünü kancanın büyüklüğüne göre keserek takınız ve beklemeye geçiniz. Zaten balık vurduğu zaman ratın ucunu eğecektir ve sizde yakalandığını bu sayede anlayacaksınız.

Bu konumuzda yeni başlayanlar için en temel bilgileri vermiş bulunmaktayız. Diğer büyük balıkları tutmanız bir hayli zor olacağından, ilk etapta bu şekilde başlayabilirsiniz. Zaman içerisinde balık tuttuğunuz yerdeki diğer insanlardan fazlasıyla bilgi alacağınız için daha çeşit balıklara yönelebileceksiniz. Şimdiden rastgele diyelim.