soma online us pharmacy pathwayinc.com/soma/ buy soma usa

what gets you higher xanax or klonopin buy xanax no prescription xanax withdrawal sleep paralysis

how long does valium make you high buy valium no prescription valium suppositories for pelvic floor dysfunction

generic for ambien cr pathwayinc.com/ambien/ 15 mg ambien and alcohol

amitriptyline 4 tramadol 20 cream tramadol online tramadol 100mg sr side effects

valium metabolized liver valium online buy valium mexico

ambien withdrawal vs benzo withdrawal buy ambien no prescription generic price for ambien

Hayvanlar Alemi|15 Ocak 2011 09:00

Balıklar nasıl ürer

Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (henüz oy verilmemiş)
Loading...Loading...

Bazı köpek balıkları, yunus balıkları, balinalar ve kıkırdaklı balıklar doğurarak üremektedirler. Geneli yumurtlayarak üremektedirler. Her balığın üreme zamanı belirlidir. Her zaman üreme gibi bir ihtimalleri yoktur. Genellikle üreme zamanlarında erkek balıklarının renkleri değişir. Üremek için balıklar, birbirlerine kanatları ile sinyal gönderirler. İşaretleşme olursa 2 cinsten de dişi balık yumurtlar ve erkek balık üzerine spermalarını bırakır. Üzerine bıraktığı spermalar yumurtaları döller. Balıkların anlaşma ve konuşma sistemi tamamen kanatlarından geçmektedir. Bir çok erkek balık, dişi balıkların yumurtlaması için yuvalar hazırlarlar.

Balıklar

Balıklar

Balık yumurtaları yaklaşık 3 milimetre çapında olurlar. Erkek balıklar tarafından döllenmiş yumurtaların içerisinde hücreler bölünerek çoğalırlar. Yavaş yavaş balık şeklini almaya başlarlar. Yumurtlama sonucu milyonlarca balık meydana gelmektedir. Her balık doğduğu annesi ve babasına benzerler.

Balıklar bu şekilde meydana gelir ve devam eder. Burada tüm balık çeşitlerinin nasıl ürediğini ve sonrasını anlatmamız mümkün değildir. Genelleme yaparak balıkların nasıl ürediğini sizlere anlattık.

8 Yorum