Baş dönmesi rahatsızlığı için en iyi çözüm;yürümek

Baş dönmesi rahatsızlığı için en iyi çözüm;yürümek

Yürüyüş yapmak ve bunu düzenli bir hale getirmek hayatınızın her anlamda daha sağlıklı geçmesini sağlayabiliyor. Baş dönmelerini çözmenin yolu da yürüyüş yapmaktan geçiyor.
0.0 (0 oy)
Baş dönmesi rahatsızlığı olan kişilerin hayatı oldukça zordur. Baş dönmesi olan hastalar tek başına dışarı çıkamazlar sosyal hayatları adeta felç olur. Ayakta zor dururlar ve kendilerini oldukça güçsüz hissederler. Baş dönmesi bariz bir denge sorunudur. Hastalar genelde yatalım dinlenelim geçer derler, oysa uzmanların tavsiyesi ise bilakis, hastaların daha çok hareket etmeye çalışması gerektiğidir.

Baş dönmesi

Kulak burun boğaz uzmanları genelde, baş dönmesinin orta kulak sıvısının azalması sonucu denge organının çalışmaması ile alakalı olduğunu vurgu yapmışlardır. Ve hastanın başı döndüğünde, hasta, tempolu ve düz bir zemin de ne kadar uzun süre yürüyüş yapar ise o kadar iyi olur orta kulak da ki denge sıvısı çoğalır ve denge organının çalışmaya başlaması ile baş dönme hastalığı tedavi olmuş olur demişlerdir.

Orta kulak çok mühimdir ve dikkat edilmesi gerekir bunu için de düzenli olarak her birey kulak burun boğaz hekimlerine görünmelidir. Baş dönmesi rahatsızlığı tedavisi kolay bir rahatsızlıktır.