Baş dönmesinin nedenleri?

Baş dönmesinin nedenleri?

Baş dönmesi ilk başlarda zararsız gibi gözüken ve geçici olan bir durumdur. Fakat baş dönmeleri birtakım hastalıkların da belirtisi olarak bünyenizde meydana geliyor olabilir.
0.0 (0 oy)
Olmadık ve istemediğimiz durumlarda karşılaştığımız baş dönmesi dikkat edilmesi ve araştırılması gereken bir olaydır. Kişiler baş dönmesi yaşadıklarında paniklerler ve hareketlerinde kısıtlamalar olur. Baş dönmesini nerede ve nasıl yaşacaklarını bilemeyen kişiler ne tür önlemler alacaklarını da bilemezler. Baş dönmesinin günümüzde başlıca sebeplerinden biri olan stres, sıkıntı gibi faktörler arasında sıralanabilir.

baş dönmesinin nedenleri

Büyük ve modern şehirlerde yaşayan insanlar her zaman bir koşturma içinde bulunduklarından daima panik halinde huzursuzluk içinde ve bir yerlere ulaşma, yetişte telaşı içindedirler. Bu kısır döngü içerisinde kişiler oldukça stres yapmaktadırlar. Baş dönmesinin sebepleri ve nedenleri ve nerelerde daha çok görüldüğü incelendiğinde Köylerde, dağlarda ve açık alanlı yerleşim yerlerinde yaşayanlarda baş dönmesinin görülmediği saptanmıştır.

baş dönmesinin nedenleri

Kapalı ve dar alanlı yaşam alanlarında yaşayan kişilerde baskı havanın etkisiyle sürekli bir gerilim hali oluştuğundan kişiler sinirli ve asabi olmaktadır bu da vücudun dengesinde bozulmasına sebebiyet verdiğinden baş dönmesi sıkıntısıyla karşı karşıya kalınmaktadır. Çağımızın adeta en büyük hastalığı haline gelen stresten kurtulmak için gerekli önlemleri ve tedbirleri almalıyız. www.nasil.gen.tr adresimizden bilgilere ulaşabilirsiniz.