Blog nedir

Blog nedir

Blog, günümüzde internetin yaygınlaşması ile birlikte ortaya çıkan yeni bir içerik paylaşma yöntemidir.
0.0 (0 oy)
Blog nedir?

Blog nedir ve nasıl oluşturulur öncelikle bir bilgi birikimini insanlarla paylaşmanızı sağlamaktadır. Bloglar internet sitelerinin gelişmesinde öncelikli rol oynayan yapılardır ve Web 2.0 teknolojisiyle bizlerle buluşmuştur.

Php, yani Personal Home Page anlamına gelen bu web tabanlı dil sayesinde blog siteler meydana gelmiştir. Kişisel blog nedir konusunda, dinamik web sayfalarının şu an kullanılıyor olması da php dili sayesindedir.

Php dili ile dinamik sayfalar hazırlayabilmekten bahsettik. Dinamik sayfa demek çoğu durumda sistemi otomatik bir şekilde güncellemesi veya blog sistemlerinde olduğu gibi bir ziyaretçinin o konuya yorum yapabilmesi ve sitede yayınlanması da dinamik bir uygulamadır.

blog

Örneğin sitelerdeki tarih ayarları yalnızca html olan sitelerde el ile kodları düzenleyerek girilirken, dinamik sayfaların çıkmasıyla birlikte ufak bir kod yazdıktan sonra isterseniz 10 sene sonra siteye girmiş olun yine o günün tarihini görebilirsiniz.

Blog nedir ve nasıl oluşturulur konusu bu nedenlerden dolayı önem kazanmaktadır. Blog nedir, kişisel bir web sayfasıdır. İster yalnızca siz, isterseniz editörleriniz varsa onlar tarafından bilgi paylaşımı yapabilirsiniz. Ziyaretçilerinize üye olmaları veya birkaç yorum yapmalarının ardından yine sisteme bağlı olarak çeşitli haklar verebilirsiniz. Bu tür uygulamaları ziyaretçilere sağlayan blog sahipleri, bu yöntemlerle ziyaretçi sayılarını arttırmaları kaçınılmaz olmaktadır.

Blog nedir sorusunun bir cevabı da internetten para kazanmak anlamına gelmektedir. Site yayıncısı olarak belirli reklam firmalarından reklam kodlarını alarak, reklam yayınşlayabilir ve bilgilerinizi paylaştıkça ziyaretçi sayınız artarak reklamların tıklanma olasılığı ve para kazanmanız giderek artacaktır. Yani bloglar sayesinde internetten para kazanmak imkansız değildir.

Bundan sonraki konu başlığımız ise blog nasıl açılır konusu olacaktır. Sizlerde blog nedir, blog nasıl açılır konusunda bilgi alarak para kazanmak istiyorsanız bir sonraki konumuzu okuyabilirsiniz.