xanax nursing xanax 2mg xanax recreational use

tramadol 50 mg ingredients buy tramadol online without a prescription tramadol high stories

there drug test soma soma price soma backless bras

hydrocodone dosage cough suppressant what is hydrocodone hydrocodone 10-500 tab

cheap generic xanax alprazolam 0.5mg xanax drug with alcohol

stare into valium colored skies order valium online oxy and valium bluelight

ambien side effects women ambien 10 mg ambien withdrawal joint pain

tramadol 50 mg what is it used for tramadol 50 tramadol with hydrocodone allergy

best high valium diazepam online buy valium from india

street value of 10mg ambien ambien without prescription ambien cr how long does it last

Hayvanlar Alemi|28 Ocak 2011 10:00

Çipura nasıl avlanır

Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (henüz oy verilmemiş)
Loading...Loading...

Günümüzde bir çok insan çipura balığını sevmektedir. Gerçi deniz ürünleri arasında sayılı güzel tat da olan balıklar arasındadır. Çipura et ile beslenen balık türlerinden biridir. Yani yakalanması sadece et türleri ile gerçekleşir. Tabi ki nelerle yakalandığı bir hayli faz olan bu balığı yakalaması da kolay değildir.

çipura

çipura

Çipura dip oltası ile avlanmaktadır. Bildiğiniz gibi dip oltasının en altında bir adet kurşun ( kurşunun ağırlığı dalgaya ve akıntıya göre değişir. ) üstünde 2 veya 3 adet kol üzerinde kanca bulunmalıdır. Oltamızı bu şekilde ayarlayarak ratımıza takmalıyız. Genellikle 0,30’luk misina kullanılmaktadır. Tabi ki büyük bir çipura denk gelirse ona göre çekmeniz gerekir.

Çipura yakalarken genellikle tavuk ve karides kullanılmaktadır. Tavuğu direk alıp takmak bir işe yaramayacaktır. Çünkü tavuk direk alır takılırsa çok yumuşak olduğundan küçük balıklar didikleyerek tavuğu yiyeceklerdir. Bundan dolayı tavuğun biraz sert olması gerekir. Avlanmaya gitmeden önce bir kaba tavukları koyarak önünü ve arkasını iyice tuzlayınız. 1 saat kadar bu kap da durmalı ve suyu çıktıktan sonra bir gazeteye sararak avlanmaya gidebilirsiniz.

Daha sonra yapmanız gereken sadece tavukları oltaya takıp atmanız olacaktır. Sonraki işlem misinayı gergin tutarak balığın vurmasını beklemek olacaktır. Aynı zamanda karides ile de yakalanmaktadır. Karideslerin kabuğu güzelce çıkartılır ve kancalara takılır. Karidese hiçbir şey uygulamanıza gerek yoktur.

İyi Avlar..

1 Yorum

  • kuşadası şeçkin sitesi kıyılarındaki çupraları avlamak için 7 numara mat beyaz igneden 3 santim aralıklarla hazırlanmış 12 li kıbrıs oltası ve kara fırın ekmeği ile yapılmış bir rolo ile 1.800 1.100 kğ lık balıkların yakalanmasını gözlerimle gördüm …..buradan bütün balık avcıları ekmek ile av yaptıkları için çupuraların genetiği bozulmuş olabilir…cmlylcnr

    Bu yorumu beğendiniz mi? Thumb up 0 Thumb down 0