long term effects of ambien abuse ambien pills can i take 2 ambien cr 6.25

buy valium online uk no prescription buy valium online how long does valium show up in your urine

how to get really high off of xanax buy xanax online where can i buy xanax no prescription

tramadol treat opiate addiction tramadol generic tramadol federal controlled substance states

what is the lowest dosage of tramadol tramadol 50 mg buy tramadol online overnight

retin a cream package insert buy retin-a retin a micro gel for sun spots

buy soma us pharmacy soma online kind drug soma

Hayvanlar Alemi|28 Ocak 2011 10:00

Çipura nasıl avlanır

Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (henüz oy verilmemiş)
Loading...Loading...

Günümüzde bir çok insan çipura balığını sevmektedir. Gerçi deniz ürünleri arasında sayılı güzel tat da olan balıklar arasındadır. Çipura et ile beslenen balık türlerinden biridir. Yani yakalanması sadece et türleri ile gerçekleşir. Tabi ki nelerle yakalandığı bir hayli faz olan bu balığı yakalaması da kolay değildir.

çipura

çipura

Çipura dip oltası ile avlanmaktadır. Bildiğiniz gibi dip oltasının en altında bir adet kurşun ( kurşunun ağırlığı dalgaya ve akıntıya göre değişir. ) üstünde 2 veya 3 adet kol üzerinde kanca bulunmalıdır. Oltamızı bu şekilde ayarlayarak ratımıza takmalıyız. Genellikle 0,30’luk misina kullanılmaktadır. Tabi ki büyük bir çipura denk gelirse ona göre çekmeniz gerekir.

Çipura yakalarken genellikle tavuk ve karides kullanılmaktadır. Tavuğu direk alıp takmak bir işe yaramayacaktır. Çünkü tavuk direk alır takılırsa çok yumuşak olduğundan küçük balıklar didikleyerek tavuğu yiyeceklerdir. Bundan dolayı tavuğun biraz sert olması gerekir. Avlanmaya gitmeden önce bir kaba tavukları koyarak önünü ve arkasını iyice tuzlayınız. 1 saat kadar bu kap da durmalı ve suyu çıktıktan sonra bir gazeteye sararak avlanmaya gidebilirsiniz.

Daha sonra yapmanız gereken sadece tavukları oltaya takıp atmanız olacaktır. Sonraki işlem misinayı gergin tutarak balığın vurmasını beklemek olacaktır. Aynı zamanda karides ile de yakalanmaktadır. Karideslerin kabuğu güzelce çıkartılır ve kancalara takılır. Karidese hiçbir şey uygulamanıza gerek yoktur.

İyi Avlar..

1 Yorum

  • kuşadası şeçkin sitesi kıyılarındaki çupraları avlamak için 7 numara mat beyaz igneden 3 santim aralıklarla hazırlanmış 12 li kıbrıs oltası ve kara fırın ekmeği ile yapılmış bir rolo ile 1.800 1.100 kğ lık balıkların yakalanmasını gözlerimle gördüm …..buradan bütün balık avcıları ekmek ile av yaptıkları için çupuraların genetiği bozulmuş olabilir…cmlylcnr

    Bu yorumu beğendiniz mi? Thumb up 0 Thumb down 0