Corel draw yazı yazma

Corel draw yazı yazma

Corel Draw ile yazı yazmak PhotoShop programı ile yazı yazmaktan daha zor olan bir işlemdir.
0.0 (0 oy)
Corel Draw da yazı yazmak nasıl olur?

Şimdi sizlere Corel Draw da yazı yazmak nasıl olur konulu soruyu elimizden geldiğince açık bir biçimde anlatmaya çalışacağız.

Corel Draw da yazı yazmak, Photoshopda yazı yazmaktan çok daha zordur. Peki neden Photoshop yerine Corel Draw da yazı yazmak konusunu araştırıyoruz? Çünkü Resimler pixellere dayalıdır. Resimlerdeki pixeller fotoğraf makinesindeki çekim kalitesine göre büyümektedir.

Fotoğraf makinelerinin boyutlarından daha fazla büyütmeye kalktığımızda pixeller yavaş yavaş belirginleşmeye ve resmimiz bulanıklaşmaya başlayacaktır. Corel Draw gibi programlar ise vektörel programlardır.

corel draw yazı yazma

Vektörel bir çizimi ne kadar büyütürseniz büyütün görüntü kalitesinden hiçbir şey kaybetmeyecektir. Binaları boydan boya kaplayan afişlerin hepsi vektörel programlarla bu nedenle yapılmalıdır.

İşte bu nedenle bu tür büyük çalışmalar Photoshop yerine Corel Draw gibi vektörel programlarda hazırlanması çalışmanızın daha sağlıklı olacağı garantisini bizlere sunmaktadır.

Corel Draw da yazı yazmak için fotoğrafımızı açıyoruz. Resmimizin hangi kısmında yazıyı yazmak istiyorsak orayı kopyalayalım ve boş alana yapıştıralım. Ardından Yazı arka planı olacak şekilde yazıyı bu kopyanın üzerine yazıyoruz. Shape Tollu F10 tuşuna basarak aktif hale getiriyoruz. Resmin her iki tarafını seçili hale getiriyoruz ve bunu yaparken sol ve sağ taraftaki boşluklara dikkat ediyoruz.

Yazının üzerinde bulunan resmin parçasını seçtikten sonra menüde bulunan effects butonuna ardından power clip ve Place inside container butonuna tıklıyoruz. Resmi yazının içine yerleştiriyoruz. Yazımızı seçili hale getirdikten sonra shift tuşuna basarak resmimizi seçiyoruz ve yazımız resimdeki yerini almış oluyor ve Corel Draw da yazı yazmak konusu burada son buluyor. İyi çalışmalar…