xanax nursing xanax 2mg xanax recreational use

tramadol 50 mg ingredients buy tramadol online without a prescription tramadol high stories

there drug test soma soma price soma backless bras

hydrocodone dosage cough suppressant what is hydrocodone hydrocodone 10-500 tab

cheap generic xanax alprazolam 0.5mg xanax drug with alcohol

stare into valium colored skies order valium online oxy and valium bluelight

ambien side effects women ambien 10 mg ambien withdrawal joint pain

tramadol 50 mg what is it used for tramadol 50 tramadol with hydrocodone allergy

best high valium diazepam online buy valium from india

street value of 10mg ambien ambien without prescription ambien cr how long does it last

Bilgisayar|28 Kasım 2010 22:11

Corel draw yazı yazma

Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (henüz oy verilmemiş)
Loading...Loading...

Corel Draw da yazı yazmak nasıl olur?

Şimdi sizlere Corel Draw da yazı yazmak nasıl olur konulu soruyu elimizden geldiğince açık bir biçimde anlatmaya çalışacağız.

Corel Draw da yazı yazmak, Photoshopda yazı yazmaktan çok daha zordur. Peki neden Photoshop yerine Corel Draw da yazı yazmak konusunu araştırıyoruz? Çünkü Resimler pixellere dayalıdır. Resimlerdeki pixeller fotoğraf makinesindeki çekim kalitesine göre büyümektedir.

Fotoğraf makinelerinin boyutlarından daha fazla büyütmeye kalktığımızda pixeller yavaş yavaş belirginleşmeye ve resmimiz bulanıklaşmaya başlayacaktır. Corel Draw gibi programlar ise vektörel programlardır.

corel draw yazı yazma

corel draw yazı yazma

Vektörel bir çizimi ne kadar büyütürseniz büyütün görüntü kalitesinden hiçbir şey kaybetmeyecektir. Binaları boydan boya kaplayan afişlerin hepsi vektörel programlarla bu nedenle yapılmalıdır.

İşte bu nedenle bu tür büyük çalışmalar Photoshop yerine Corel Draw gibi vektörel programlarda hazırlanması çalışmanızın daha sağlıklı olacağı garantisini bizlere sunmaktadır.

Corel Draw da yazı yazmak için fotoğrafımızı açıyoruz. Resmimizin hangi kısmında yazıyı yazmak istiyorsak orayı kopyalayalım ve boş alana yapıştıralım. Ardından Yazı arka planı olacak şekilde yazıyı bu kopyanın üzerine yazıyoruz. Shape Tollu F10 tuşuna basarak aktif hale getiriyoruz. Resmin her iki tarafını seçili hale getiriyoruz ve bunu yaparken sol ve sağ taraftaki boşluklara dikkat ediyoruz.

Yazının üzerinde bulunan resmin parçasını seçtikten sonra menüde bulunan effects butonuna ardından power clip ve Place inside container butonuna tıklıyoruz. Resmi yazının içine yerleştiriyoruz. Yazımızı seçili hale getirdikten sonra shift tuşuna basarak resmimizi seçiyoruz ve yazımız resimdeki yerini almış oluyor ve Corel Draw da yazı yazmak konusu burada son buluyor. İyi çalışmalar…