Dekorasyon nasıl yapılır

Dekorasyon nasıl yapılır

a
0.0 (0 oy)
Günümüzde bir çok insan evini dekore etme düşüncesindedir. Yalnız nasıl ve ne tür eşyalar alacakları konusunda kararsızlardır. Sonuçta dekorasyon çok önemli bir sistemdir. Evinize uyum sağlayacak eşyaları almalısınız. Sonuçta bu eşyalarla uzun yıllar yaşayacaksınız. Bundan dolayı sıkılmayacağınız ve devamlı olarak ruhunuzu rahatlatacak bir dekorasyon yapmanız gereklidir. Dekorasyonda en ufak noktalar bile çok önemlidir.

Dekorasyonda ışığın vuruş açısı bile çok önemlidir. Günümüzde bir çok insan odalarını tam ortadan ışıklandırmaktadır. Aslında bu dekorasyon için çok önemlidir. Örnek verecek olursak aldığınız mobilyaların bir kısmına daha dikten vuracaktır ve uzaktaki mobilyalarınıza daha yatay vuracaktır. Bundan dolayı mobilyalarınızın şıklığı ortada olmayacaktır.

Dekorasyon

Işık sorununu evinizin dört köşesinden aydınlatma ile çözebilirsiniz. Çok aşırı ışıklandırmada dekorasyon açısından önemlidir. Kesinlikle ışıklandırmalarınız güçlü olmalı ki mobilyalarınızın şıklığı ortaya çıksın.

Dekorasyonda mobilya alımında en önemli şey çok fazla yer kaplamamalıdır. Bir evde sade ve tek renk dekorasyonlar çok şık görünmektedir. Sadeliğe kesinlikle önem vermelisiniz. Rengarenk ve her yerde bir eşyanın olması o evin şıklığını kesinlikle bozacaktır. Bundan dolayı evinizin boş alanını geniş tutmalısınız. Duvar rengi ve mobilyalar birbiri ile uyumlu olmalıdır. Mobilyaların duvar rengi ile uyumsuzluğu kesinlikle kişilere itici gelecektir. Aynı zamanda rahatlığınıza da önem vermelisiniz. Kesinlikle kullanacağınız oturma gruplarını güzel ve kaliteli seçmelisiniz. Evinize yorgun geldiğiniz günlerde rahat edebileceğiniz bir oturma takımına ihtiyacınız olacaktır.

Dekorasyon halısından tutun lambasına kadar önemlidir. Kesinlikle her şeyin birbiri ile renk uyumu içerisinde olmasına dikkat ediniz ve kesinlikle en önemli şey sadeliğe özen gösteriniz. Çok fazla renkli şeylerin olması dekorasyonda kesinlikle sorunlar çıkartacaktır. Bundan dolayı sade aynı renk tonlarında renkler kullanılmalıdır. Bunun için size örnek verecek olursak, kahverengi türü mobilyaya siyah, krem rengi veya açık kahverengi oturma grupları çok uyacaktır. Duvarlarınızın renginin de şampanya rengi olmasıyla birlikte muhteşem bir dekorasyon yapmış olacaksınız.

Söylediğimiz gibi dekorasyon tamamen zevk işidir. Kimine göre çok renklilik iyidir, kimine göreyse sade renk ile dekorasyon yapılabilir. Ama unutmamanız gereken şeylerden birisi sadeliktir. Aynı renk tonlarını güzel şekilde kullanırsanız ve odalarınızda geniş alanlar bırakırsanız sade şıklığı oluşturmuş olursunuz.

Dekorasyon hakkında ne kadar araştırsanız da bir fikre ulaşamıyorsanız kesinlikle dekorasyon işleri ile ilgilenen firmalarla görüşmelisiniz. Firmalara istediğiniz tarzda renkleri ve mobilyaları anlatırsanız onlar sizlere detaylı açıklama yapacaktır. Aynı zamanda sizlere bütün eşyalarınızı sağlayabilecek bir çok firma bulunmaktadır.