Dekorasyon nasıl yapılır

Dekorasyon nasıl yapılır

0.0 (0 oy)
Dekorasyon nasıl yapılır?

Dekorasyon yapmak hayatımızın ihtiyaçlarından biridir ve giderek bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen sizler hayatın düzeninin evinizin düzeninden geçtiğini bilmeniz gerekmektedir. Dekorasyon demek yalnızca evinizin eşyalarını tamamen değiştirmek demek değildir.

Dekorasyon eviniz eşyalarının bir ahenk bir uyum içerisinde döşenmesine dekorasyon denilmektedir. Dekorasyon unsurlarından bazıları olan zıt renklerin kullanımı veya bir odadan başlayan koyu açık duvar renginin en son odaya gelene kadar tonlar arası geçişi sağlamak gibi unsurlar dekorasyonun yapıtaşlarını oluşturur.Bunların dışında elbette ki eviniz aksesuarlarını arttırmanız veya yerlerini değiştirmeniz gerekebilir. Bu da ayrı bir dekorasyon unsurundan bir tanesidir. Yer döşemeleriniz, halılarınız, duvarlarınız, mutfağınız, banyonuz, oturma odanız, televizyon odanız gibi evinizin bölümlerini bir uyum içerisinde döşemeniz evinizin pozitif enerji ile dolmasını sağlayacağından emin olabilirsiniz.

Dekorasyona öncelikle duvarlardan başlamalısınız. Evlerimizdeki duvarlar genellikle beyaz renk olsalar bile artık dekorasyon fikri ile değişiklik yapmanızın vakti geldi. Duvarlarınızı bitki desenli duvar kağıtlarıyla döşeyebilirsiniz. Duvar kağıtları 1980 li yılların başında kullanılsalar modası geçti gibi düşünülse bile dekorasyonun yeni modası duvar kağıtlarıdır.

Perdelerinizin açık renkte olmasına özen gösterin. Siz evde olmasanız bile perdelerinizin evinizin içine bir nebze de olsa ışık huzmesini almalı ve tutmalıdır. Bu nedenle açık renkteki perdeleri seçmenizi öneriyoruz.

Evinizi çiçeklerle donatın. Evinizde ne kadar çok çiçek olursa, dekorasyonunuzu daha da doğal gösterirsiniz ve evinizin ahengini toparlayıcı etkisi söz konusudur.

Banyonuzu baştan aşağıya yenileyin. Banyolarda alışık olunan beyaz renkteki ürünlerden kaçının ve daha seksi, romantik renkteki ürünlere yer verin.

Çocuklarınız var ise eviniz duvarlarına uygun duvar kağıtlarını kendilerine gösterip “bunlardan hangisi olsun” sorusunu yöneltin ve hem evinizin dekorasyonuna uyumlu hem de çocuğunuzun istediği bir duvar kağıdını odasının duvarlarına döşeyebilirsiniz.

Mobilyalarınızda ise zıt renkler kullanmanızı öneriyoruz. Koltuklarınız siyah ise minderleri beyaz olması tarzında bir seçim düşünebilirsiniz.