Dişler nasıl fırçalanır

Dişler nasıl fırçalanır

Günde sadece 2 kez diş fırçalamak, dişlerinizin sağlığını garanti altına alabilmek için yeterli değildir.
0.0 (0 oy)
Bildiğiniz gibi dişlerin en büyük düşmanı bakteri plağıdır. Bakteri plakları dişlerin çürümesine neden olur. Bakteri plakları kadar yemek artıklarının dişlerde kalması da, dişlerin fazlasıyla zarar görmesine neden olmaktadır. Tabi ki bu düşmanlardan dişlerimizi arındırmanın en iyi yolu diş fırçalamaktır. Yalnız diş fırçalamanın da bir yöntemi vardır. Yanlış fırçalamalar dişlerinize iyilik yerine kötülük verecektir. Bundan dolayı dişlerinizi düzgün bir şekilde fırçalamanızda fayda vardır.

Diş fırçalarken fırça 45 derecelik bir açı ile diş – dişeti birleşimine yerleştiriniz. Burada fırçanızı küçük daireler çizerek dişinizi fırçalayınız. Fırçanızın bu aralıkta olmasına dikkat ediniz. Dişetine yerleşen bakterileri ancak bu şekilde dişlerinizden uzak tutarsınız. Bu hareketi her bölge için yaklaşık 10 saniye kadar yapınız.

Dişler nasıl fırçalanır


Tabi ki dişlerin sadece ön yüzeyini temizlemeniz yeterli olmayacaktır. Dişlerinizin iç kısımlarını da unutmayınız. Aynı yöntemle dişlerinizin iç kısımlarını da temizleyiniz.

Fırçayı kullanırken kesinlikle diş etinizin üzerinde gezdirmeyiniz. Diş etinizin üzerinde gezdirmenizden dolayı diş etleriniz fazlasıyla zarar görecektir. Bu zararı sizde acı veya kan olarak göreceksiniz. Bunun için dikkatli fırçalamak yeterli olacaktır.
Unutmayın bir diş insan için çok önemlidir. Dişlerimiz olmasaydı hiç bir şey yiyemezdik. Buda bizler için bir hayli zor bir durum olurdu. Bunun için kesinlikle dişlerinizi özenle ve düzenli bir şekilde temizlemeniz gereklidir. Dişler insan için her şeydir bunu aklınızdan çıkarmayın.