buy xanax online no prescription needed buy xanax online xanax overdose wiki

medication to treat tramadol addiction buy tramadol online tramadol 400 mg dose

buy soma american express buy soma soma online cheap

online pharmacy usa hydrocodone buy hydrocodone hydrocodone 7.5 750 side effects

fake xanax bars gg249 alprazolam 0.5mg xanax memory loss side effects

sleeping tablets online valium order valium online valium 2 mg side effects

ambient music maker online buy ambien ambien overdose quantity

can you take extra strength tylenol with tramadol buy tramadol online tramadol no prescription 100mg

valium no prescription australia buy valium online valium long system drug test

buy ambien 10mg ambien without prescription when did generic ambien cr become available

Genel|22 Ekim 2010 12:14

Dns nasıl değiştirilir ve yasaklı sitelere nasıl girilir

Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (henüz oy verilmemiş)
Loading...Loading...

Dns nasıl değiştirilir ve yasaklı sitelere nasıl girilir?

Ülkemizde ahlak anlayışının fazla olması veya bazı kurum ve kuruluşların çıkarlarına ters düştüğü zamanlar bazı internet sitelerine erişimler engellenebiliyor. Devletimiz belki bazı konularda sitelere erişimleri kaldırmalarında haklı olsalar da bazılarında da haksız yere sitelere erişim engellenebiliyor.

Özellikle bir kişinin hatası nedeniyle dünyanın en büyük sitelerinden birini kapatmanın da ne kadar yanlış olduğu konusunda yorum yapmadan dns nasıl değiştirilir ve yasaklı sitelere dns değiştikten sonra nasıl girilir konularını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Dns ayarları bilgisayarınızın ethernetiyle alakalı olan bir durumdur. İnternete bağlanabilmeniz dns lerinizin açık olması ve ülkenizdeki kullandığınız alt yapı sisteminin dns leriyle alakalıdır ve devlet bu dns leri yasaklı olan sitelere girememe konusunda erişimi sağlayarak bizleri biraz uğraştırmaya zorlamaktadır.

dns nasıl değiştirilir

Öncelikle dnsserverlist.org adresine giriniz ve sayfayı biraz aşağı indirmenizle birlikte karşınıza gelecek olan 3 adet dns adresini göreceksiniz. Bu sayfanız açık kalsın ve dns adreslerini bilgisayarınızda nereye gireceksiniz yolunu sizlere gösterelim. Öncelikle ağ bağlantılarım sekmesini tıklayarak internete hangi ağ üzerinden bağlanıyorsanız aktif olan bağlantınız o dur ve Mouse’unuzun sağ tuşuyla üstünü tıklayarak özellikler seçeneğini tıklıyoruz.

Daha sonra karşımıza gelecek olan listenin en altındaki seçeneği olan İnternet iletişim kuralları ( TCP/IP ) yazan seçeneği tıklıyoruz ve karşımıza bilgisayar ip adresi ve dns adreslerini değiştirebileceğimiz kısımları gelmektedir.

Üst taraftaki ip değiştirme kısmına hiçbir şey girmeden alttaki dns kısmına dnsserverlist.org adresindeki 3 adresten ikisini üst satıra ve alt satıra doğru bir şekilde giriyoruz ve ardından tamam tuşuna basıyoruz.

Açık olan tüm internet tarayıcılarınızı kapatıp tekrar açmanızın ardından youtube gibi yasaklı sitelerin tümüne girebileceksiniz.

Not: İlerde dns lerin inaktif haline gelebilmesi durumunda internete giremeyebilirsiniz ve dns adreslerini başka dns adresleriyle değiştirerek bu durumu düzeltebilirsiniz.

1 Yorum

  • yasaklı sıtelere dns ayarları yapılarak gırmenın sızce bı sakıncası war mı??

    Bu yorumu beğendiniz mi? Thumb up 0 Thumb down 1