latest news on ambien 2014 buy ambien online no prescription what is ambien overdose mg

how many milligrams of tramadol get you high tramadol generic tramadol prescription changes

how much tramadol will cause an overdose buy tramadol online without a prescription tramadol back pain

side effects tramadol hcl 50mg tablet buy tramadol online withdrawal from tramadol addiction

ambien sleep stories buy ambien online no prescription ambien side effects uti

tramadol hcl medicine buy tramadol online no prescription tramadol for dogs how long to take effect

discount fabrics soma buy soma soma de vetores online

Genel|22 Ekim 2010 12:14

Dns nasıl değiştirilir ve yasaklı sitelere nasıl girilir

Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (henüz oy verilmemiş)
Loading...Loading...

Dns nasıl değiştirilir ve yasaklı sitelere nasıl girilir?

Ülkemizde ahlak anlayışının fazla olması veya bazı kurum ve kuruluşların çıkarlarına ters düştüğü zamanlar bazı internet sitelerine erişimler engellenebiliyor. Devletimiz belki bazı konularda sitelere erişimleri kaldırmalarında haklı olsalar da bazılarında da haksız yere sitelere erişim engellenebiliyor.

Özellikle bir kişinin hatası nedeniyle dünyanın en büyük sitelerinden birini kapatmanın da ne kadar yanlış olduğu konusunda yorum yapmadan dns nasıl değiştirilir ve yasaklı sitelere dns değiştikten sonra nasıl girilir konularını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Dns ayarları bilgisayarınızın ethernetiyle alakalı olan bir durumdur. İnternete bağlanabilmeniz dns lerinizin açık olması ve ülkenizdeki kullandığınız alt yapı sisteminin dns leriyle alakalıdır ve devlet bu dns leri yasaklı olan sitelere girememe konusunda erişimi sağlayarak bizleri biraz uğraştırmaya zorlamaktadır.

dns nasıl değiştirilir

Öncelikle dnsserverlist.org adresine giriniz ve sayfayı biraz aşağı indirmenizle birlikte karşınıza gelecek olan 3 adet dns adresini göreceksiniz. Bu sayfanız açık kalsın ve dns adreslerini bilgisayarınızda nereye gireceksiniz yolunu sizlere gösterelim. Öncelikle ağ bağlantılarım sekmesini tıklayarak internete hangi ağ üzerinden bağlanıyorsanız aktif olan bağlantınız o dur ve Mouse’unuzun sağ tuşuyla üstünü tıklayarak özellikler seçeneğini tıklıyoruz.

Daha sonra karşımıza gelecek olan listenin en altındaki seçeneği olan İnternet iletişim kuralları ( TCP/IP ) yazan seçeneği tıklıyoruz ve karşımıza bilgisayar ip adresi ve dns adreslerini değiştirebileceğimiz kısımları gelmektedir.

Üst taraftaki ip değiştirme kısmına hiçbir şey girmeden alttaki dns kısmına dnsserverlist.org adresindeki 3 adresten ikisini üst satıra ve alt satıra doğru bir şekilde giriyoruz ve ardından tamam tuşuna basıyoruz.

Açık olan tüm internet tarayıcılarınızı kapatıp tekrar açmanızın ardından youtube gibi yasaklı sitelerin tümüne girebileceksiniz.

Not: İlerde dns lerin inaktif haline gelebilmesi durumunda internete giremeyebilirsiniz ve dns adreslerini başka dns adresleriyle değiştirerek bu durumu düzeltebilirsiniz.

1 Yorum

  • yasaklı sıtelere dns ayarları yapılarak gırmenın sızce bı sakıncası war mı??

    Bu yorumu beğendiniz mi? Thumb up 0 Thumb down 1