Doğru giyinmenin püf noktaları

Doğru giyinmenin püf noktaları

Şık bir stil sahibi olabilmek için her zaman pahalı kıyafetlere sahip olmanız gerekmiyor. Elinizdeki parçaları doğru şekilde kullanarak şık bir duruş yakalayabilirsiniz.
0.0 (0 oy)
Birbirinden farklı vücut şekilleri için, aynı tip giyinmek söz konusu olamaz. Örneğin, uzun boylu bir kadının vücuduna yakışan etek ile kısa boylu bir kadının tercih etmesi gereken etek arasında, kesim şekillerinden tutun, etek boyuna, kalıbına, renk ayırımlarına kadar birçok farklılık söz konusudur. Doğru giyinmenin püf noktalarını bilmek, kıyafet seçimlerinizi yaparken işinizi kolaylaştıracaktır.Pantolon seçimleri açısından bakıldığında, kısa boylu kadınların, düşük belli, kilolu hanımların, krep tarzı, geniş basenli hanımların ise, bol kesimli pantolonları tercih etmeleri lazım. Elbise ve etek seçimlerinde, eğer kişinin kilo problemi varsa, vücuda yapışan kesimlerden uzak durmalıdır.

Geniş basenli hanımlar ise kalça üzerinde başlayan eteklerle çok daha hoş görüneceklerdir. Kısa boylu hanımlar ne kadar uzun hizada etek boyu kullanırlarsa o derecede uzun boylu gözükürler.

Kısa etekler ise, olduklarından daha kısa görünmelerine neden olur. Boyun bölgeleri kısa olan hanımların, geniş yakalı kıyafetler giymesi, boyunlarını daha uzun göstermektedir. Omuzları düşük ve dar olanlar ise, derin kol oyukları olan ve omuzları ortaya çıkaran kıyafetleri tercih etmelidirler.