Dosya Nasıl Sıkıştırılır

Dosya Nasıl Sıkıştırılır

Bilgisayarınızda yer alan dosyaları sıkıştırarak diskinizde ekstra alan açabilirsiniz.
4.0 (1 oy)

Dosya Nasıl Sıkıştırılır?

Dosya nasıl sıkıştırılır konusu bilgisayar dünyasında oldukça işe yarayacak konulardan bir tanesidir. Öyle zamanlarda dosya nasıl sıkıştırılır sorusu sorduğumuz anlar gelir ki işlerimiz için veya sınavlarımız için hayati önem taşıyacak kadar aciliyeti olan bir konudur dosya nasıl sıkıştırılır konusu.

Dosya nasıl sıkıştırılır nerelerde işe yarayacağını tahmin bile edemezsiniz. Günümüzde internetin olan bütün hizmetlerinde neredeyse dosya nasıl sıkıştırılır konusu işe yaramaktadır. Dosya sıkıştırmanın özellikle internetten para kazanmak için bile öneminin fazlasıyla olduğunu belirtmek isterim.

Winrar

İnternet üzerinde dosya nasıl sıkıştırılır konusu yukarıda da söylediğimiz gibi para kazanmak için sıkıştırılmaktadır. İlk bakışta anlam veremeseniz de dosya sıkıştırmanın önemi; Upload sitelerine yapmış olduğunuz dosya paylaşımlarını başka sitelerde yayınlayarak indirilmesi ve indirilen her dosya miktarı kadar sizlerin bakiyenizin artması sağlanmaktadır. Bu şekilde internet üzerinden oldukça para kazanan kişilerin fazlalığı dosya nasıl sıkıştırılır konusunu üst derece önemli bir mevkiye getirmiştir. Dosya sıkıştırılmadığı zamanlar dosyaların boyutlarının artması upload sitelerinin de bu miktarları kabul etmeyerek upload işlemi gerçekleştirmemeleri bizleri dosya nasıl sıkıştırılır sorusunu sormamıza neden olur.

.rar ya da .zip gibi formatları olan sıkıştırılmış dosyaları açabilmek için buraya tıklayıp WinRAR'ı indirmeniz yeterli olacaktır. Dos nasıl sıkıştırılır için google a girerek rarlab diyerek aratmanız ve ardıncan çıkacak en üstteki sonuca girdikten sonra işletim sisteminize göre olan winrar dosyasını bilgisayarınıza indirin ve kurunuz. Kurmanızın ardından bir dosyayı sıkıştırarak istediğiniz kadar parçaya bölmek sizlerin elindedir bunu ise;

Hangi dosyayı sıkıştırmak istiyorsanız dosyanın üzerini sağ tuşla tıklıyoruz ve add to arşiv veya Türkçeyse arşive ekle diyerek özellikler penceresinde soldaki en alttaki bölümde partlara ayırabileceğiniz miktarı seçerek dosya nasıl sıkıştırılır ve partlara ayrılır kendisi gerçekleştirecektir. Kolay gelsin.