latest news on ambien 2014 buy ambien online no prescription what is ambien overdose mg

how many milligrams of tramadol get you high tramadol generic tramadol prescription changes

how much tramadol will cause an overdose buy tramadol online without a prescription tramadol back pain

side effects tramadol hcl 50mg tablet buy tramadol online withdrawal from tramadol addiction

ambien sleep stories buy ambien online no prescription ambien side effects uti

tramadol hcl medicine buy tramadol online no prescription tramadol for dogs how long to take effect

discount fabrics soma buy soma soma de vetores online

Sağlık, Şifalı Bitkiler|01 Temmuz 2010 16:00

Elma sirkesi nasıl yapılır

Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (henüz oy verilmemiş)
Loading...Loading...


Elma sirkesinin faydaları nelerdir?
Uygulanan diyet programına ek olarak tüketilen elma sirkesi kilo vermeye yardımcı oluyor. Saç dökülme sorunu olan kişiler durulama suyuna birkaç damla elma sirkesi damlatarak bir süre saçlarına duş sonrası uyguladıklarında dökülme önleniyor üstelik saçlar parlaklaşıyor. Kolestrolü düşürücü etkisiyle biliniyor ve soğuk algınlığı durumlarında kullanılıyor.

Mucizevi iksir elma sirkesinin yapılışı;
Elma sirkesi yapmak biraz sabır ister. Yapmak kolaydır aslında ama bekleme süresi uzundur biraz. Sabır gerektiren kısmı da burasıdır zaten sirke yapımının.

Elma sirkesi yaparken ölçü kullanılan elma miktarının yarısı oranında su şeklindedir. Yani 4 kg elma için 2 kg su gereklidir. Ancak herkesin beğenisi farklıdır ve herkes kendi beğenisine göre bu ölçüde değişiklik yapabilir.

Elmaları doğrandıktan sonra sirke olmak üzere bekletmeniz gerekiyor. Kısa sürede kıvama gelecek bir elma sirkesi yapmak istiyorsanız elmaları olabildiğince küçük doğramalısınız. Bu sirkenin olma süresini hızlandırır. Doğranmış elmalar bir ağzı açık bir kabın içinde olması için beklemeye bırakılır.

Ağzı mutlaka açık durumda olmalıdır çünkü hava alması önemli. Bekleme süresinde içine bir şey kaçmasını önlemek amacıyla kapak yerine ince bir bez ile kapatabilirsiniz bekleme kabının üzerini. Sıra geldi elma sirkesini olmasını beklemeye. Elma sirkesinin olduğu nasıl anlaşılır diye merak edenler için söyleyelim. Sirkenin üstünde beyaz tabaka gördüğünüzde sirkeniz kullanıma hazır demektir.

3 Yorum

  • yukarda ki tarife göre herşeyi yaptım fakat sirkenin olması için Sirkenin üstünde beyaz tabaka görene kadar bekleyin yazıyor.ben uzun bi süredir bekliyorum fakat öyle bi tabaka ya rastlamadım.neden böyle oldu acaba? bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi _?

    Bu yorumu beğendiniz mi? Thumb up 0 Thumb down 0

  • Kaynatılmış kompostoda şeker tadı olmadığı için olabilir.15-25 derece sabit ısıda ve güneş görmemeli.Bende bugün hazırladım. Olup olmayacağını bilmiyorum.

    Bu yorumu beğendiniz mi? Thumb up 0 Thumb down 0

  • Metni tam buraya yazın!uzun bir sure bekleniyor sanirim ozaman olusuyordur beyaz tabaka bir kac ayda oldugunu soyleyen var ben de bekliyorum bakalim.

    Bu yorumu beğendiniz mi? Thumb up 0 Thumb down 0