Evde geçici dövme nasıl yapılır

Evde geçici dövme nasıl yapılır

Dövmeler bir kez yapıldığı zaman ömür boyu vücudunuzda taşımanız gereken aksesuarlar gibidir. Ancak ömür boyu dövme taşımak istemiyorsanız geçici dövme yaptırabilirsiniz.
0.0 (0 oy)
Öncelikle bir dövme motifi yada resmi buluyoruz. İnternetten araştırıp bulabilir ve yazıcı yardımıyla çıkartabilirsiniz. Bulduğumuz dövme şekillerinin üzerine aydınger kağıdını koyuyoruz ve desen üzerinden stabilo kalem ile geçiyoruz. Dövmeyi yapacağamız yere balsac’ı sürüp iyice yaydırıoruz ve aydınger kağıdına çıkardığımız deseni buraya yapıştırıp üstünü bastırıyoruz. Kaldırdığımızda desenin birebir aynısı kolumuza çıkmış olacak.

Sonraki işlem kınayı hazırlamak. Kola kapağı içine takriben 2 çay kaşığı kadar kına ve 10 damla kadarda oksijen suyu döküyoruz. Daha sonra yeşil renkteki kına koyu siyah renge gelene kadar karıştırıoruz.Kına kıvamı yeni başlayanların en çok karıştırdıgı kilit noktadır. Güzel kıvam daha canlı ve güzel dövme demektir bir nevii… Hani türk kahvesi içildikten sonra dibinde kalan hahve tortuları vardır ya işte hazırlayacağımız kınanın karışımıda aynı o kıvamda olmalıdır mutlaka.
Kınayı hazırladıktan sonra sıra kolumuza çıkan desene kürdan yardımı ile kınayı dikkatlice taşırmadan sürmek geliyor. Bu uygulamanın bir tarifi yok arkadaşlar İlk seferde kınayı yaymakta zorluk çekebilirsiniz ama dövme yaptıkça eliniz daha da hızlanacaktır.

Not : Deseni aydınger kağıdına çıkarırken oldukça çevik olmalısınız. Kağıdın üstündeki mürekkep kurumamalı. Ayrıca daha iyi bir sonuç almak istiyorsanız dövme desenin altına yumuşak birşey koyup o şekilde aydınger kağıdına geçirme işlemini yapabilirsiniz.

MALZEMELER
1.Hint Kınası ( Çeşitli Renkleri Mevcuttur )
2.Stabilo Kalem ( Kırktasiyelerde Mevcuttur )
3.Aydınger Kağıdı ( Kırktasiyelerde Mevcuttur )
4.Balsac(Traş Losyonu)
5.Dövme Deseni
6.Oksijenli Su ( Eczanelerde Mevcuttur )
7.Kola Kapağı
8.Kürdan
9:Alman Taşı