Farmville nasıl oynanır

Farmville nasıl oynanır

Facebook üzerinden oynanan FarmVille oyunu milyonlarca kullanıcısı ile her gün eğlenceli ve keyifli vakitler geçirmenizi sağlıyor.
0.0 (0 oy)
Farmville oyunu bildiğiniz gibi facebook oyunlarından birisidir. Kısa sürede facebook’da bir çok insanın gözdesi haline gelmiş bir oyundur. Oyunun temel amacı çiftçilik yapmaktır. Bildiğiniz gibi insanlar online oyunlara çok ilgi göstermektedir. Bundan dolayı farmville bir çok insan için tercih sebebi haline gelmiştir. Özellikle 20 30 yaş üstü insanlar için bayağı iyi oldu. Çünkü bir çok insan bilgisayar da oyun oynamayı pek bilmezler. Farmville oynanış kolaylığı ile bir çok insan için güzel oyun haline gelmiştir.

Facebook’da bir çok uygulama bulunmaktadır. Farmville bu uygulamalardan birisidir sadece. Amaç diğer oyunculardan daha çok puana ulaşabilmektir. Gerçekçi bir yarış mevcuttur ortada. Kesinlikle bu tarz oyunlar insanlara bağımlılık yapar. Vakti kısıtlı insanlara kesinlikle online oyunları önermiyoruz. Boş vaktiniz bolsa bu oyun vakit geçirmek için birebir oyundur.

Farmville

Farmville oyununda tarla ekebilirsiniz. Ektiğiniz ürünler olduktan sonra biçerek paranızı kazanıyorsunuz. Zaman içerisinde para kazandıkça tarla boyutlarınızı büyütebiliyorsunuz. Büyüttükçe daha çok para kazanıyorsunuz. Zaman içerisinde kendinize bir ev yapabiliyorsunuz. Havyanlar alabiliyorsunuz ve bu hayvanların etinden, sütünden ve yününden yararlanarak da para kazanıyorsunuz. Yalnız bizim sizlere ilk tavsiyemiz oyunda tarla ekerek para kazanmanızdır. En karlı para kazanma yolu kesinlikle tarla ekmektir. Şimdi oyunun araçlarını ve para kazanma yöntemlerini detaylıca aşağıda anlatalım.

Plow Tool butonu ile istediğiniz her şeyi yapıyorsunuz. Tarlanıza ne ekeceğinizi ve boyutunu büyüteceğiniz butonların hepsi sağ altta bulunmaktadır. İlk başladığınızda oradaki butonları iyice inceleyerek ne olduğunu keşfetmeye çalışınız. Zaten o kadar kolay bir oyunki keşfetmeniz çok basit olacaktır.

Tarlanıza ne ekeceğinizi kesinlikle hesaplamadan belirlemeyiniz. Çünkü bazı ekilecekler 1’e 3 veriyor. Bazılar 1’e 5 veriyor. Bundan dolayı ekeceğiniz ürünleri kesinlikle hesaplayarak ekiniz. Sonuçta burada temel amaç para kazanmaktır. Para kazandıkça tarlanızı büyüterek daha çok alana ekmeye çalışmaktır. Para kazanmada en büyük yol kesinlikle tarla ekmektir. Hayvan ve evlere iyi para kazanana kadar geçmeyiniz. Sürekli birkaç gün tarla ekip para kazanmaya çalışınız. Zaman içerisinde ciddi paralar kazanınca görselliğe değinebilirsiniz. Tarlanızın etrafını çitlerle çevirebilir ve hayvanlar alabilirsiniz. Bu kesinlikle başlangıç etapta yapılmayacak bir iştir. Bir çok kullanıcı ilk etapta hayvanlar alarak oyuna eksi şekilde başlıyorlar. Hayvanlardan edeceğiniz gelir çok az olduğundan size bir katkı sağlamayacaktır.