xanax nursing xanax 2mg xanax recreational use

tramadol 50 mg ingredients buy tramadol online without a prescription tramadol high stories

there drug test soma soma price soma backless bras

hydrocodone dosage cough suppressant what is hydrocodone hydrocodone 10-500 tab

cheap generic xanax alprazolam 0.5mg xanax drug with alcohol

stare into valium colored skies order valium online oxy and valium bluelight

ambien side effects women ambien 10 mg ambien withdrawal joint pain

tramadol 50 mg what is it used for tramadol 50 tramadol with hydrocodone allergy

best high valium diazepam online buy valium from india

street value of 10mg ambien ambien without prescription ambien cr how long does it last

Genel|03 Aralık 2010 11:57

Format Nasıl Atılır

Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (henüz oy verilmemiş)
Loading...Loading...

Format Nasıl Atılır?

Format nasıl atılır sorusu her ay bilgisayarları 2 veya 3 kez çöken kişiler için önemli bir konudur çünkü format ücretleri oldukça artmaktadır. Format nasıl atılır bilmeyen kişilerin bilgisayarcılara götürerek hem bilgisayarlarından belirli bir süre ayrılmak zorunda kalmaları, hem de ücret vermeleri format atmayı bildikleri takdirde kazançları oldukça yüksek olmaktadır.

Format atabilmek için bilgisayarınızda çok fazla bir şey bilmenize gerek olmadığını belirtmek isterim. Format nasıl atılır için size en çok yabancı gelecek yer BIOS’dur. Bios ayarları da aslında çok zor olmasa da ilk bakışta sizlere karışık gelecek bir yerdir.

format atma

format atma

Bilmeyen kişilerin format nasıl atılır konusunda bios’da yalnızca bir işlem yapmaları yeterli olacaktır. Bios’da yapılan başka bir işlemin bilgisayarınızdaki bazı özelliklerin kısıtlanmasına neden olabilir bu nedenle fazla kurcalamamanızda fayda olduğunu düşünüyorum.

Format nasıl atılır için işletim cd’sini cd-rom a takıyoruz. Ardından bilgisayarı yeniden başlatıyoruz. Başlatırken ilk gelen ekranda bilgisayarın teknik özelliklerinden bazıları gözükür ve alt kısımda da set-up yani bios ayarları mevcuttur. Buraya girebilmek için her anakarta göre değişebilir fakat genellikle bunu “Del” tuşuyla sağlayabiliyoruz.

Önümüze gelen mavi ekranda format nasıl atılır için olan biosa gelmiş bulunuyoruz. Burada boot ayarlarını bularak 1st boot device yazaktır muhtemelen ve onu cd-rom veya dvd-rom a getiriyoruz ardından F10 ve Y tuşuna basıyoruz. Bu işlem bilgisayar açılırken önce cd romdan çalışmasını sağlamak için yapmış olduğumuz bir hareketti.

Format nasıl atılır için yukarıdaki işlemin ardından bilgisayar yeniden başlayacaktır ve cd’den ön yükleme için bir tuşa basın dediğinde herhangi tuşa basacaksınız. Bundan sizin yapacağınız tek şey format nasıl atılır için C sürücüsünü silmektir, yani işletim sisteminin bulunduğu sürücüyü. Üzerinde geliyoruz D tuşuna ardından Enter ve yine ardından L tuşuna basarak c sürücüsünün silinmesini sağlayabiliyorsunuz.

Daha sonrasında ise C tuşuna basarak bölüm oluştur ve oradaki rakam sabit kalarak Enter’a bastıktan sonra C sürücüsüde yerini alır ve peşine bir daha enter’dan sonra bilgisayarın açılmasına kadar bekleyeceksiniz. Format nasıl atılır konusunda herhangi bir soru işareti taşıyorsanız yorum yazarak eksik kısımları tamamlamaya çalışacağımızdan emin olabilirsiniz.

2 Yorum

  • Daha önce format atmayı denemiştim fakat xp sp 2 idi, şimdi windows 7 bir bilgisayar var komşumuzun.. benden format atmamı istedi, acaba arasındaki fark çok fazla var mı? Ya da hemen hemen aynı mı, daha kolay diyorlar ama daha denemedim

    Bu yorumu beğendiniz mi? Thumb up 0 Thumb down 0