latest news on ambien 2014 buy ambien online no prescription what is ambien overdose mg

how many milligrams of tramadol get you high tramadol generic tramadol prescription changes

how much tramadol will cause an overdose buy tramadol online without a prescription tramadol back pain

side effects tramadol hcl 50mg tablet buy tramadol online withdrawal from tramadol addiction

ambien sleep stories buy ambien online no prescription ambien side effects uti

tramadol hcl medicine buy tramadol online no prescription tramadol for dogs how long to take effect

discount fabrics soma buy soma soma de vetores online

Genel|03 Aralık 2010 11:57

Format Nasıl Atılır

Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (henüz oy verilmemiş)
Loading...Loading...

Format Nasıl Atılır?

Format nasıl atılır sorusu her ay bilgisayarları 2 veya 3 kez çöken kişiler için önemli bir konudur çünkü format ücretleri oldukça artmaktadır. Format nasıl atılır bilmeyen kişilerin bilgisayarcılara götürerek hem bilgisayarlarından belirli bir süre ayrılmak zorunda kalmaları, hem de ücret vermeleri format atmayı bildikleri takdirde kazançları oldukça yüksek olmaktadır.

Format atabilmek için bilgisayarınızda çok fazla bir şey bilmenize gerek olmadığını belirtmek isterim. Format nasıl atılır için size en çok yabancı gelecek yer BIOS’dur. Bios ayarları da aslında çok zor olmasa da ilk bakışta sizlere karışık gelecek bir yerdir.

format atma

format atma

Bilmeyen kişilerin format nasıl atılır konusunda bios’da yalnızca bir işlem yapmaları yeterli olacaktır. Bios’da yapılan başka bir işlemin bilgisayarınızdaki bazı özelliklerin kısıtlanmasına neden olabilir bu nedenle fazla kurcalamamanızda fayda olduğunu düşünüyorum.

Format nasıl atılır için işletim cd’sini cd-rom a takıyoruz. Ardından bilgisayarı yeniden başlatıyoruz. Başlatırken ilk gelen ekranda bilgisayarın teknik özelliklerinden bazıları gözükür ve alt kısımda da set-up yani bios ayarları mevcuttur. Buraya girebilmek için her anakarta göre değişebilir fakat genellikle bunu “Del” tuşuyla sağlayabiliyoruz.

Önümüze gelen mavi ekranda format nasıl atılır için olan biosa gelmiş bulunuyoruz. Burada boot ayarlarını bularak 1st boot device yazaktır muhtemelen ve onu cd-rom veya dvd-rom a getiriyoruz ardından F10 ve Y tuşuna basıyoruz. Bu işlem bilgisayar açılırken önce cd romdan çalışmasını sağlamak için yapmış olduğumuz bir hareketti.

Format nasıl atılır için yukarıdaki işlemin ardından bilgisayar yeniden başlayacaktır ve cd’den ön yükleme için bir tuşa basın dediğinde herhangi tuşa basacaksınız. Bundan sizin yapacağınız tek şey format nasıl atılır için C sürücüsünü silmektir, yani işletim sisteminin bulunduğu sürücüyü. Üzerinde geliyoruz D tuşuna ardından Enter ve yine ardından L tuşuna basarak c sürücüsünün silinmesini sağlayabiliyorsunuz.

Daha sonrasında ise C tuşuna basarak bölüm oluştur ve oradaki rakam sabit kalarak Enter’a bastıktan sonra C sürücüsüde yerini alır ve peşine bir daha enter’dan sonra bilgisayarın açılmasına kadar bekleyeceksiniz. Format nasıl atılır konusunda herhangi bir soru işareti taşıyorsanız yorum yazarak eksik kısımları tamamlamaya çalışacağımızdan emin olabilirsiniz.

2 Yorum

  • Daha önce format atmayı denemiştim fakat xp sp 2 idi, şimdi windows 7 bir bilgisayar var komşumuzun.. benden format atmamı istedi, acaba arasındaki fark çok fazla var mı? Ya da hemen hemen aynı mı, daha kolay diyorlar ama daha denemedim

    Bu yorumu beğendiniz mi? Thumb up 0 Thumb down 0