G - Bir Harften Fazlası

G - Bir Harften Fazlası

G sembolü bir harften fazlası olsa gerek. Neden mi, yazımızda açıklıyoruz:)
3.0 (2 oy)

Tarayıcınızın adres çubuğuna g yazdınız ve bizi buldunuz, öyle değil mi? G harfini incelemek üzere masaya yatıralım istedik. El yazısında tahlil yapma bilimi grafoloji olarak G harfi incelediğinde, el yazınızın iç kısmına karşılık geldiğini görüyoruz. Bu da sahip olduğunuz hisler hakkında ipuçları vermektedir. Grafoloji ile ilgilenen kişilerin bildiği bir durum olarak G sembolü, libidoya olan bağlılığınızı simgeler. Yani söz konusu cinsellik olduğunda, ne gibi davranışlar sergileyeceğinizi gösterir.


Libido dedik ne olduğunu açıklayalım: Libido terimi Latince kökenlidir ve arzu anlamına gelmektedir. Gerçekleştirdiğiniz etkinlikler, yaptığınız işler, hobiler ya da özel ilişkilerinizdeki harcadığınız enerji anlamına geliyor. Psikanalizde Sigmund Freud'a göre libido cinsel arzu anlamını taşısa da Carl Jung'a göre psikolojik enerjinizin tamamı anlamına geliyor.


G


Pekiyi buraya kadar geldik, şimdi ne demek istediğimizi bir grafikle anlatalım. aşağıda bulunan resimde 1 ile 7 arasında numaralandırılmış ve elle yazılmış küçük g'ler bulunmaktadır. Elinize kalem kağıt alıp siz de deneyin ve neye karşılık geldiğinizi öğrenin.


g  1. Üst ovallik olmadan G: Cinsel hayatınızı tutkusuz yaşıyorsunuz. Abartılı içgüdüleriniz yok, çok konuşup az uygulayan birisiniz.

  2. Çekingenlik ya da içe kapanıklık yüzünden tutkunuzu açıkça ifade edemiyorsunuz.

  3. Tutkulu ve duygulu birisiniz ancak cinsel hayatınız pek yok. İnsanlarla kolayca iletişim kurabiliyorsunuz ancak fanteziye açık değilsiniz. Tembel bir yapınız var.

  4. Fırsatlar yüzünden pek aktif biri değilsiniz.

  5. Düzgün bir ilişki arayışı içindesiniz.

  6. Cesur değilsiniz, daha cesur olmanız gerekiyor.

  7. Yalnız kalmayı seviyorsunuz. Tutku ve içgüdüyü ayrı kefelere koyuyorsunuz.