Geçici dövme nasıl yapılır

Geçici dövme nasıl yapılır

Dövme yaptırmak istiyorsanız ve kalıcı olduğu için bu fikrinizden vazgeçiyorsanız güvenilir bir şekilde uygulanmakta olan geçici dövme yöntemlerinden yararlanabilirsiniz.
3.0 (1 oy)
Geçici dövme nasıl yapılır?

Geçici dövme nasıl yapılır, hint kınası ile dövme nasıl yapılır sorusunu soran kişilerin gerçek dövme yaptırıp daha sonradan bir ömür onunla yaşamaları gerektiğini bilenler için iyi bir çözümdür.

Geçici dövme vücuttan bir müddet sonra silinerek hem çeşitli zamanlarda çeşitli modeller yaptırarak farklı motiflerle sıkılmaz, hem de dini açıdan hiçbir problem oluşmadığından dolayı tercih edilmesi daha sağlıklı olan geçici dövme bu tür nedenlerden dolayı tercih sebebi halini almıştır.

geçici dövme

Kalıcı dövme tercih etmeyi düşünen kişiler öncelikle vücudun alerji gibi belirtileri durumunda çeşitli zorluklar yaşamaktadır. Kalıcı dövmeden kurtulmanın tek yolu lazer ile dövme silme işlemidir fakat onun da sonunda çeşitli izler kalmaktadır ve ilerleyen zamanlarda daha kötü görünümlere yol açmaktadır.

Kalıcı dövme yapan kişiler iğne uçlarını değiştirmediği zamanlarda da sizden önce dövme yaptıran kişide olan bir hastalığın size bulaşması gibi sorunlar da mevcut olduğundan dolayı geçici dövme nasıl yapılır konusu daha da ilgi görmeye başlamıştır.

Geçici dövme nasıl yapılır sorusunu araştıran kişilerin, geçici dövmenin en fazla 2 hafta kadar vücutta durduğunu bilmesi ve bir yaz boyunca sahillerde dövmenin verdiği şıklığı çeşitli şekillerde sağlayabilmektedir. Geçici dövme nasıl yapılır hususunda kendi kendinize de yapabilmeniz ve malzemelerinin de çok ucuz olmalarından dolayı çok basit bir yöntemle geçici dövme yapabilirsiniz.

Geçici dövme nasıl yapılır?

Malzemeler;

1 paket hin kınası,
1 şişe oksijen suyu,
Kına taşı,
Motif,
1 adet ispirtolu kalem,
1 adet halı bandı.

Öncelikle dövmenin ebadına göre hin kınası ufak bir fincana veya su şişesi kapağına konur, ardından bir miktar oksijen suyu ve üzerine kına taşı konur. Kına taşı iyice toz haline gelecek şekilde karıştırılır. Karışımınızın kıvamını bir müddet sonra oturtacağınızdan emin olabilirsiniz.

Motifin üzerine halı bandı ters bir biçimde konur ve ispirtolu kalemle motifteki tüm hatlar çizilir. Dövme hangi bölgeye yapılacak iste bant oraya yapıştırılır ve banttaki ispirtolu hatlar vücuda yapışır ve daha sonra kürdan ile hatların üzerinde karışımı sürerek dövme bitirilir. Kuruduktan sonra dövme yapılan yer yıkanır ve geçici dövmeniz hazır.