Gelin başı nasıl yapılır?

Gelin başı nasıl yapılır?

Şık ve ilgi çekici bir gelin olmak istiyorsanız, seçtiğiniz gelinlik ile birlikte en fazla dikkat etmeniz gereken nokta gelin saçı olmalıdır.
0.0 (0 oy)
Gelin başı nasıl yapılır, Gelin başı nasıl olmalı?

Düğünlerde o kadar yoğunluğun yaşanmasının ardından bütün hazırlıklar bitmek üzereyken yani çoğu iş tamamlandığında ve gelinlik tercihi de yapılıp son aşamaya gelindiğinde gelinin makyajı-saçı en önemli işlerden birisidir.

Eğer bu konuda hassas davranmaz ve özensiz bir saç modeli yaptırırsanız, ömrünüzdeki en güzel günde saçınızın görünümü ve düzeni ile uğraşmak zorunda kalırsınız ki böylelikle en güzel gününüz berbat olabilir.

gelin başı

Düğün günü saç modeliniz üzerinde çok dikkatli düşünmelisiniz. Ve kendinize en uygun saç modelini tercih ederek düğün gününüzü mutluluk içinde geçirebilirsiniz.

Düğün günü her gelin gibi sizler de karar vermekte zorlanacaksınız elbette. Bunun için kuaföre giderken yanınızda düşüncelerine değer verdiğiniz birkaç arkadaşınızla gitmeniz sizi daha da rahatlatacaktır.

Ayrıca kuaförünüzün mesleğinde uzman biri olduğunu düşünecek olursak kuaförünüzün görüşleri de karar vermenize yardımcı olacaktır. Kuaföre giderken mümkünse gelinliğinizi, duvağınızı, tacınızı ve varsa diğer saç aksesuarlarınızı yanınızda götürmeniz saç modelinizi beğenirken etkin rol oynayacaktır.

Saçlarınızın uzunluğu veya kısalığından çok yaptıracağınız gelin saçının yüzünüze uygun olması ve düzgün yani sağlam olması gerekmektedir. Uygulanacak modelin yüzünüze uyum sağlaması sizlere ayrı bir güzellik ve çekicilik katacaktır. Her model bütün insanlara aynı güzelliği sağlamayabilir. Yüz yapınıza uygun modeller sizi her zaman daha şık gösterecektir.

Düğün günü sadece kendinizi düşünerek bir saç modeli seçimi yapmamalısınız. Kendinizin dışında damadı ve düğünün gerçekleşeceği mekanı da hesaba katarak bir saç modeli belirlemeniz hoş olacaktır. Örneğin damatla aranızdaki boy farkını düşünerek saçınızın yüksekliğini veya alçaklığını ona göre ayarlamanız damatla uyumlu görünmeniz için önemli bir detaydır.

Ayrıca saçınıza düğünün yapılacağı mekana göre de değişik şekiller uygulanabilir. Mesela kır veya köy düğünü yapıyorsanız açık ve daha süslü saçlar daha uygun olabilir. Salonda balo düğünü yapıyorsanız topuz şeklinde yaptırdığınız saçınızı şık bir taçla tamamlamanız daha uygun olabilir.

Aslında en önemlisi, her düğünde her gelinin klasik olarak yaptırdığı topuz şeklindeki modellerden ziyade yukarıda bahsettiğimiz detayları göz önünde bulundurarak bir tercih yapmanızdır. Bu hem sizi ayrıcalıklı kılacaktır hem de en güzel gününüzde şık görünmenize yardımcı olacaktır.