Göz çevresi bakımı nasıl olmalıdır?

Göz çevresi bakımı nasıl olmalıdır?

Güzelliğinizi ön plana çıkartmak istiyorsanız ilk olarak yüzünüzden ve göz çevrenizden bakım yapmaya başlamalısınız.
0.0 (0 oy)
Günlük hayatta hepimiz güzel uyumlu bir şekilde görünmek isteriz. Güzel bir yüzün ve kusursuz bir makyajın en hassas noktalarından bir tanesi de göz çevresi. Göz çevresi ne kadar dikkate değer görünmese ve özel bir bakıma tabi tutulmasa da kusursuzu hedefleyen bayanlar için dikkat edilmesi gereken bir noktadır.

Göz çevresi bakımı

Göz çevresi diğer deri yapımıza göre farklı bir doku içermektedir. Örneğin diğer vücut bölgemizdeki derimizde yağ dokusu daha yoğun iken göz çevremizde bu oran oldukça küçüktür. Bu nedenle kendi kendini sürekli yenileyebilen bir doku kıvamında değildir.

Göz çevresi bakımı

Bu nedenle sürekli olarak temizlenmesi sürekli olarak neminin, yağının alınması gerek şişmeler gerek torbalanmalar gerek kırışmalar gibi bazı hasarlara neden olmaktadır. Bu noktada göz çevresinin temiz tutulması çok önemli örneğin makyaj ile uyumak göz çevremize yağabileceğimiz en büyük kötülüklerden bir tanesidir. Bunun yerine makyaj güzelce temizlendikten sonra uygun bir nemlendirici kullanılarak uyunması ideal bir yöntemdir.

Göz çevresi bakımı

Bunların yanı sıra göz çevremizdeki kırışıkları engellemek için gözlerimizi kısmadan bakmak bunun yerine gerekirse gözlük ve ya lens kullanmak gerekmektedir.Unutmayalım ki genel güzelliğiniz küçük parçaların bir bütünüdür. Küçük parçalarınıza önem verin…