Göz kapağı seğirmesi nedir?

Göz kapağı seğirmesi nedir?

Yorgunluk, uykusuzluk ve stres gibi sebeplere bağlı olarak ortaya çıkabilen göz seğirmesi durumu ilerleyen dönemlerde ciddi rahatsızlıkların belirtisi olabilir.
0.0 (0 oy)
Göz seğirmesi göz kapağının istem dışı hareket etmesidir. Bu durum göz kırpmadan farklıdır ve rahatsız edici bir durumdur. Birçok nedeni olabilir.

Bunlardan bazıları şöyledir:
•Yorgunluk-uykusuzluk
•Stres
•Kafeindir.

göz kapağı seğirmesinin nedenleri

Bilgisayar kullanımı ve parlak ışıklarda uyarıcı olabilir. Uyku ve dinlenmeye özen gösterip düzenli bir yaşam ile göz seğirmesinden kurtulabilirsiniz. Parlak ışıklardan da vr stresten uzak durmayı da unutmak lazımdır. Ayrıca sigara alkol kafeinli içeceklerin azaltılması hatta hiç içilmemesi de oldukça faydalıdır. Kahveyi de keserseniz etkisi olur. Bir de geceleri göz kapağınıza krem sürüp hafif masaj yaparsanız faydalı olabilir.

Bunlara rağmen hala göz seğirmeniz geçmiyor ise şiddeti de git gide artıyor ise ve yüzünüzün diğer bölgelerine de yayılıyor ise ve siz buna engel olamıyorsanız, ya da göz seğirmeniz ile birlikte gözünüz kapanıyor ve siz gözünüzü açamıyor iseniz, hemen en yakınınızdaki hastanenin göz doktoruna başvurmalısınız. Gördüğünüz gibi göz seğirmesinin çok basit nedenleri olduğu gibi göz seğirmesi aynı zamanda önemli hastalıkların ilk belirtilerinden biri de olabilir.