Göz rengi kalıcı olarak nasıl değiştirilir?

Göz rengi kalıcı olarak nasıl değiştirilir?

Teknolojinin değişmesi ve hızlı bir şekilde gelişmesi ile birlikte artık insan vücudunda kalıcı birtakım işlemler de yapılabiliyor.
0.0 (0 oy)
Evet evet yanlış duymadınız göz rengi artık kalıcı olarak değiştirilebilecek. Nasıl olacak diye soru soranlar çoğunlukta olacaktır. Göz renklerimizi değiştirmek için kullandığımız çeşitli renkteki lensler artık tarih olacak. Amerikalı göz cerrahlarının uzun zamandır üzerinde çalıştıkları insanların göz renginin kalıcı olarak değiştirilmesi işlemi için fareleri kobay olarak kullanarak bilim adamlarının yaptıkları çalışmalar sonucunda oldukça başarılı bir sonuç elde edilmiştir.

kalıcı göz rengi değiştirme

Uygulamaya sunulması beklenen bu teknoloji ile artık istediğimiz göz rengine kavuşmamız sağlanacaktır. Kahverengi ya da koyu kahverengi göz rengine sahip olan kişiler gözlerinin rengini maviye ya da yeşile kalıcı olarak döndürebileceklerdir. Amerikalı bilim adamlarının sonuç aldığı bu uygulama estetik uygulamalarda çığır açacak bir buluştur. Lazer ışını teknolojisi uygulanarak göz içerisinde renk tabakası değiştirilerek istenilen renge dönüştürülebilecektir.

kalıcı göz rengi değiştirme

Fakat uygulamanın hayata geçirilmesi için gerekli yerlerden izin alınması ve göz lazer teknolojisinin denenebilmesi için büyük bütçelere gerek duyulmaktadır. Amerika da bilim adamlarının bulduğu bu teknoloji izin gerekli yerlerden izin almak kolay bir iş değildir. Bu uygulamanın hayata geçirilmesi için girişimler başlanmış ve hala beklenmektedir. www.nasil.gen.tr. Sitesinden gerekli ayrıntıları alabilirsiniz.