xanax 2mg drugs.com xanax 2mg xanax effects

acetaminophen and tramadol hydrochloride 325 mg buy tramadol online without a prescription liquid tramadol dosage for dogs

soma 350 mg drug interactions soma price soma grand parking

hydrocodone-acetaminophen info what is hydrocodone cod hydrocodone no prescription

how many .5 xanax to overdose alprazolam 0.5mg xanax effects heart rate

valium package insert pdf order valium online valium from canadian pharmacy

ambien drug test ambien 10 mg use ambien insomnia

tramadol withdrawal youtube tramadol 50 buy cheap tramadol overnight

half life for valium diazepam online buy valium online uk no prescription

ambien ingredients ambien without prescription hourglass ambient lighting powder review dim

Sağlık|23 Mayıs 2012 10:21

Güneş yanığı nasıl geçer

Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (henüz oy verilmemiş)
Loading...Loading...

Özellikle yaz aylarında oldukça sık karşılaşılan tedbir güneşlenmenin sonucunda karşı karşıya kalınan güneş yanıkları belirtilerini ilk anda kendini göstermese de ilerleyen zaman içinde güneş lekelerinden, cilt kanserine kadar birçok hayati risk taşımaktadır.  Güneş yanıkları özellikle cildi hassas olan kişiler için oldukça tehlikeli bir durum oluşturabilmektedir. Güneş yanıklarına maruz kalanlar, öncelikle soğuk duş almalılar. Şayet cildinizde su toplama mevcut ise, vücudunuzda kesinlikle açık yara bırakmamalı, üzerini bandajla kapatmalı ve patlatılmamalıdır. Güneş yanıklarının üzerine diş macunu, yoğurt veya yağlı merhemler sürebilirsiniz. Güneş yanıklarından dolayı vücut oldukça su kaybettiğinden, bol bol su tüketmenizde fayda vardır. Cildinizi olabildiğince temiz tutmaya özen göstermeniz gerekmektedir.

Vücudunuzun kısa süreli olarak güneş ışınlarına maruz kalması derinizi besleyebilir fakat uzun süreli güneş ışınlarına maruz kalmak maalesef cilt kanserine ve cildinizin erken yaşlanmasına neden olmaktadır.  Güneş yanığı belirtileri başladığı zaman gölgeli ve serin yerlerde bulunmaya dikkat etmelisiniz. Kusma ve baş dönmesi gibi durumlarda doktora başvurmanız gerekmektedir.