Hangi saatte ne içmeli?

Hangi saatte ne içmeli?

Sadece diyet yaparken değil, hayatınızın her döneminde yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmelisiniz.
0.0 (0 oy)
Vücudumuz ve vücudumuzun sağlığı bizim için önemlidir. Bedenimize iyi bakmalı ve onu hastalıklara karşı korumak için gerekli önlemleri almalıyız. Vücudumuzun beslenmeye olduğu kadar suya da çok büyük ihtiyacı vardır. Vücudumuzun büyük bir bölümü sudan oluşmuştur bu su seviyesini korumak için vücudumuzu susuz bırakmamalıyız. Su her canlı için çok önemlidir.

günlük sıvı tüketimi

Susuz bir hayat düşünülemez. Suyun yanı sıra vücudumuza sıvı takviyeleri de yapmalıyız. Gün içinde içeceğimiz çay ya da sıvı gıdalar ile de vücudumuzun sıvı kaybını giderebiliriz. Bedenimizin bizim için önemli olduğunu söylemiştik beden sağlığımızı korumak için öncelikle sabahları hayata başladığımızda mutlaka ve mutlaka l bardak su ile güne başlamalıyız. Hele içeceğimiz bu su biraz ılık ise daha da iyi olur.

günlük sıvı tüketimi

Pek su içmeyi sevmeyenler için suyun içine biraz limon, portakal ya da greyfurt suyu katarak daha da zevkle içeceğimiz bir şekle getirebiliriz. Çay içmeyi, kahve içmeyi sevmeyenimiz yoktur herhalde. Bazılarımız çaysız bazılarımız ise kahvesiz olamazlar. Sabah kahvaltılarımızda çaysız bir kahvaltı düşünemeyiz. Çay genellikle toplumumuzda sabahları daha çok içilmektedir. Kahve ise daha çok yemeklerden sonra yani öğleden sonra gibi tercih edilir. www.nasil.gen.tr. Adresine giriniz.