ambien generic 5mg buy ambien online no prescription ambient occlusion blender cycles

tramadol hcl 10 mg tramadol generic tramadol hcl 50 mg with alcohol

buy tramadol online from usa buy tramadol online without a prescription tramadol otc costa rica

tramadol 325 mg street price buy tramadol online buy tramadol american express

cuidado del medio ambiente en ingles buy ambien online no prescription ambien 79

best high tramadol buy tramadol online no prescription what can i do to help with tramadol withdrawal

erin soma san diego buy soma soma drug forum

Genel|26 Ağustos 2010 17:55

Hipnoz nasıl yapılır

Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (henüz oy verilmemiş)
Loading...Loading...

Hipnoz nasıl yapılır?

Öncelikle hipnoz yapabilmek için tedavi etme yetkisine sahip kişi olmak gereklidir. Tedavi etme yetkisi olan derken klinik açma yetkisine sahip her çeşit doktor hipnoz ile hastalarını tedavi edebilmektedir.

Bu tür yetkiye sahip olan ve hastalarını hipnoz ile tedavi eden doktorların klinikleri tam teşekküllü sağlık ekipmanları olması gerekmektedir.

Hipnoz çeşitli şekillerde yapılabilir. Doktor bu konularda genelde yöntem değiştirmezler ve alıştıkları kendilerine özgü olan yöntemleri geliştirerek hastalarını tedavi etmektedirler. Hipnoz hastanın belirli bir noktaya bakmasını sağlayarak aynı zamanda da tekli yoluyla hastayı yönlendirerek, hastayı anlattığına inandırarak gerçekleştirilmektedir.

hipnoz yöntemleri

hipnoz yöntemleri

Hastanın belirli bir noktaya bakması bir saati sallandırarak veya gözün göze olan teması ile de gerçekleştirilebilir. Bu olay tamamen doktorun kendi yöntemiyle alakalı olan bir durumdur.

Hipnoz yöntemini çoğunlukla psikiyatrist hekimler kullanmaktadır. Hipnoz anında hasta kendini çok rahat hissettiğinden dolayı bastırılmış duygularını rahatça ortaya koyabilir ve yaşadığı zorluğu rahatça bu yöntemle atlatabilir. Hipnoz yapılan kişinin hipnoza inanmama gibi durumlarda kendisini dizginlemeye çalışması da doktorlar için olası bir durumdur fakat hipnoz eğitimi anında doktorların bu tür hastanın beynine girme ve inanmasa bile hastanın hipnoz olmasını sağlayacak telkinlerde bulunarak hastayı hipnotize edebilir.

Aynı zamanda hipnoz zayıflamaya da yardımcı bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Hipnoz ile zayıflamak doktorun hipnoz anında kişinin haz duygusunu arttırarak doygunluğa ulaşmasını sağlar ve uyandırıldıktan sonra aynı duyguyu belirli bir süre hissederek yemekten kaçınmasını sağlar. Hipnoz kendi başına zayıflamayı sağlaması gibi bir durum söz konusu değil, söylediğimiz gibi haz duygunuzu arttırarak kişiyi doygunluğa ulaştırmaya çalışmaktır.

Hipnozdan uyandırılırken kişi hipnoz edilirkenki telkinlerle çıkarılabilir veya “şimdi gözlerini açacaksın ve normal hayatına döneceksin” gibi telkinlerle çıkarılabilir.

4 Yorum

 • Sağlık problemlerinde de kişiden bazı bilgileri almak adına kullanılan birşeydir aslında hipnoz.. üç iki bir uyan adlı bir film vardı sanırsam buna yakın, gerçekten çok ilginç bir filmdi ve hipnoz filmin merkezindeydi.. çok sevmiştim

  Bu yorumu beğendiniz mi? Thumb up 0 Thumb down 0

  • film hakkında biraz daha bilgi verirmisin izlemeyi düşünüyorum da…

   Bu yorumu beğendiniz mi? Thumb up 0 Thumb down 0

 • Denedim ama beceremedim, ben mi yapamadım yoksa hipnoz diye bişey mi yok acaba 😀

  Bu yorumu beğendiniz mi? Thumb up 0 Thumb down 1

 • peki muhabet kuşları nasıl hipnoz edilir

  Bu yorumu beğendiniz mi? Thumb up 0 Thumb down 0