Hızlı makyaj nasıl yapılır

Hızlı makyaj nasıl yapılır

Makyaj teknikleri arasından cildinize ve yüz yapınıza uygun olanını hızlı bir şekilde yaparak yetişmeniz gereken önemli randevularınızda yerinizi erkenden alabilirsiniz.
0.0 (0 oy)
Hayat son yıllarda oldukça hızlandı. İnsanlar her geçen gün daha fazla çalışıp kendilerine daha az zaman ayırıyorlar. Ancak kadınlar ne kadar az zamanları olursa olsun güzelliklerinden vazgeçmiyorlar. Bu nedenle dünyada hızlı makyaj denen yeni bir akım türemiş durumda.

Hızlı makyajın püf noktası öncelikle kapatıcıları doğru kullanabilmekten geçiyor. Pudra, fondöten ve gözaltı kapatıcılar işinize yarayacak malzemeler.

Cildinizin pürüzsüz görünmesini istiyorsanız makyaja başlamadan önce cildinizin yapısına uygun kremi yüzünüze yedirin. Nemlenen cilt sorunları daha iyi kapatır. Kapatıcı ürünü krem emildikten sonra sürmeye dikkat edin.

Gözaltı torbaları için ise ruj şeklinde üretilen kapatıcıları kullanın. Fondöten ve pudrayı yüzünüze eşit dağıtmalısınız. Yoksa dengesizlik karşıdan bakıldığında hemen belli olacaktır. Dengeli dağıtma işlemini temiz bir makyaj süngeri ile kolaylıkla halledebilirsiniz.

Hızlı makyaj nasıl yapılır

Gözleri belirginleştirmek adına göz kalemlerini kullanmaktan çekinmeyin. İyi bir göz kalemi kullanımı en kolay ve en etkili makyaj malzemesidir.

Esmerseniz siyah tonlarını tercih edin. Açık tenliyseniz gri ve kahve tonları gözlerinizi ortaya çıkaracaktır. Gözlere aydınlık kazandırmak için göz pınarının başladığı noktaya beyaz veya simli göz kalemi ile küçük bir nokta koyabilirsiniz.

Gözlerinizin fazla açık olduğunu düşünüyorsanız göz kapağının yarısına kadar göz renginiz ile uyumlu bir göz farı sürün. Bu gözünüzü daha çekik ve küçük gösterecektir. Yüzünüzü aydınlatmak içinse kaşlarınızın bittiği alana renkli göz farı sürebilirsiniz.

Kirpikleri dolgun göstermek her zaman istenen sonucu vermez ancak eğer illa ki kıvırmak istiyorsanız kıvırdıktan sonra sadece üst kirpiklere iki kat rimel sürün. Bu kirpiklerini yoğun gösterir ve bakışlarınıza derinlik kazandırır.

Şeftali veya bronz tonlardaki allıklar oldukça doğal bir görünüm verir. Elmacık kemiklerinizin sadece üstüne sürerseniz enerjik bir görünüm de kazanırsınız.

Dudak makyajınızı da doğal renklerde yaptıktan sonra insanları güzelliğinizle etkilemeye hazırsınız demektir.