İktidarsızlık sorunu ve tedavisi

İktidarsızlık sorunu ve tedavisi

Erkeklerin hayatını kabusa çevirebilen iktidarsızlık sorunları genellikle tedavi edilebilen sorunlar olmaktadır.
0.0 (0 oy)
İnsanlar iktidarsızlığı sadece sorunu yaşayana pay biçmektedirler. İktidarsızlık aslında sadece erkeğin sorunu değil, karı – kocanın ortak sorunu olduğunu bilmelidirler. İktidarsızlık problemi eşlerin birbirine verdiği destek ve saygı ile yenilebilir. İktidarsızlık uygun zaman, uygun mekan ve uygun uyarı koşulları sağlandığı taktirde yenilebilir. Kesinlikle erkeklerin dikkat etmesi gereken konusu gene aynı sorunu yaşayacak mıyım? Sorusu olmamalıdır. Kendinizden emin bir şekilde vakti geldiğinde bu sorunu yenebileceğinize emin olmalısınız.
Uzmanlar iktidarsızlığın kesinlikle sadece erkekler tarafından olmadığını belirtiyor. İktidarsızlık tam tersine kadın ve erkek tarafından meydana gelen bir sorundur. Erkeğin eşi ile arasındaki iletişim kopukluğu, yakınlaşamamak, cinsel özgüven gibi sorunlar erkeğin iktidarsızlık problemi yaşamasına neden oluyor.

Erkeklerin cinsel sorunları tamamen psikolojik nedenlere dayanıyor. Bu psikolojik sorunları aşağıda inceleyelim.

-          Ya penisim serleşmezse?

-          Ya ona istediği zevki yaşatamazsam?

-          Ya eşimi mutlu edemezsem?

-          Ya erken boşalırsam?

Erkeğin kafasında dönen bu tarz sorunlar zamanla cinsel problemlere dönüşüyor. Genellikle iktidarsızlığa neden oluyor. Bu konumda eşlerin erkeğe çok fazla destek olması gerekiyor. Erkekler bu konuları kesinlikle eşlerine anlatamazlar. Bundan dolayı eşlerin ön adım atarak erkeği ile konuşması gereklidir. Eğer bu şekilde de eşlerinizle konuşup sorunu çözemiyorsanız kesinlikle bir uzmana görünmeniz gereklidir. Yada psikolojik yardım alarak bu sorunu çözebilirsiniz. Tek yapmanız gereken kendinize güvenmenizdir.