İnternet bağımlılığı yuva yıkıyor

İnternet bağımlılığı yuva yıkıyor

Çağımızın en popüler iletişim ve bilgi ağı olan internet aynı zamanda evliliklerin de kötü sonuçlanabilmesine yol açıyor.
0.0 (0 oy)
Aile ortamında eşlerin bilgisayar başından kalkmamasından dolayı bir çok aile yabancıya dönüyor. Bilgisayar başından kalkmayan eşler yüzünden aile içi sorunlar her geçen gün artıyor. Sonucu boşanmaya kadar giden bir çok ilişki bulunmaktadır
İnternet son zamanlarda evlilikleri tehlikeye attığı gibi aile içi kopukluğu da meydana getiriyor. Çiftlerin ve çocukların bilgisayar başında geçirdikleri zamandan dolayı birbirleri ile ilişki içerisinde olamıyorlar. Bundan dolayı çocukları kötü yetişiyor ve onlarda kötü ebeveyn oluyorlar. Kısır döngü şeklinde bu durum sürüp gidiyor. Bunun için internette geçirilen vakit kesinlikle aile içerisinde kısıtlanmalıdır.

Uzmanların bilgisayar konusunda bir çok uyarıları oluyor. Aile büyükleri bilgisayar başından kalkmadıkları için çocuklarının sorunlarıyla ilgilenemiyorlar. Bundan dolayı çocukları sanal ortamda kötü yönlere yönleniyorlar.

Uzmanlar sizlere aile içerisinde uyulması gereken konuları şöyle sıralıyor:

-          Aile birlikte hareket etmelidir. Kesinlikle akşam ve sabah yemekleri birlikte yenmelidir. Bu sırada çocuklarınızla daha iyi ilişki içerisinde olacaksınız. Bazı sorunları yemek sırasında çözmeniz mümkün olabilir.

-          Zamanınız kısıtlı olduğundan ötürü yaşamınızdan ödün vermelisiniz. Düşünmeniz gereken eşiniz ve çocuklarınız olduğu için bazı şeyleri yapmanız elbette engellenecektir.

-          Her gün en azından 1 saat kadar aileniz ile birlikte gün değerlendirmesi yapmalısınız. Çocuklarınıza gününün nasıl geçtiğini sormalısınız bu onları önemsediğinizi hissettirir. Bu şekilde aile içi kopukluklar önlenecektir.

-          Elbette kendinize ayıracak küçük bir vakitte bulabilirsiniz. Çocuklarınızın ders çalışması sırasında sizde bilgisayar ve eşinizle vakit geçirebilirsiniz.

Aile bir insan için en önemli şeydir. Bilgisayar başında aile sorunlarını anlayamıyorsunuz. Gerçekten ayrılık gibi büyük olaylar ortaya çıktığında anladığınızda iş işten geçmiş oluyor. Bunun için ailenizle geçireceğiniz vakte dikkat etmelisiniz.