ambien high experience ambien pills ambien side effects when stopped

valium 10 mg by roche buy valium buy valium in australia

xanax bars cost street buy xanax online withdrawal from xanax how long does it last

tramadol jittery tramadol 50 mg buy tramadol online overnight shipping

tramadol tylenol pm tramadol online can you buy tramadol dominican republic

retin-a gel 0.01 reviews retin a online pharmacy retin a micro gel or cream

soma medication buy online cheap soma drug interactions soma norco

Bilgisayar|02 Kasım 2010 13:03

İnternette araştırma nasıl yapılır

Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (henüz oy verilmemiş)
Loading...Loading...

İnternette aştırma nasıl yapılır bilmeyen kişiler için, araştırma yaptıkları konunun cevabına ulaşmaları çok güç hatta bazı zamanlar imkansız hale gelebiliyor.

Artık ilk okul çocuklarının da araştırma yapabilme kabiliyetini arttırabilmeleri için öğretmenler öğrencilerine internetten araştırma yapmasını isterler. İnternet günümüzdeki en büyük bilgi kaynağı haline geldiğinin farkında olan her öğretmen, öğrencilerine bu tür ev ödevleri vererek öğrencilerinin ilerde daha büyük araştırma yaptıkları zaman sıkıntı çekmemeleri için bu tür yöntemlere başvurmaktadırlar.

Önceden bir öğretmenin ödev verdiğinde araştırabileceğimiz tek yer olan kütüphanelerin bile bilgi kaynakları yetersiz kalabiliyordu ve tamamlanamayan ödevler nedeniyle düşük notlar alınabiliyordu. Kütüphanelerde en ufacık bir konuyu bile saatlerce hatta bir iş gününe kadar bulunamayan konunun ertesi gün de kalan yerden araştırılmaya devam etmesi gerekebiliyordu.

internetten araştırma ödevi

internetten araştırma ödevi

İnternetin çıkmasıyla ve kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte yine çoğalan bilgiler bizlere araştırmalarımızı en kolaya indirgememize yardımcı olmaktadır.

İnternetten araştırma yapmak söylediğimiz gibi çok kolaydır fakat yine de hedefi tam 12 den vurabilmemiz için bazı püf noktaları bilmemiz gerekmektedir. Aksi takdirde aynı kütüphanelerdeki gibi saatlerce bilgisayar başında da araştırma yapmak zorunda kalabilirsiniz.

İnternetten araştırma nasıl yapılır?

Öncelikle araştırma yapacaksanız google, yahoo, altavista gibi arama motorlarından haberiniz olması gerekmektedir. Arama motorları sizlerin yazmış olduğu araştırma konunuza en yakın sonuca sizleri götürecektir. Bu nedenle arama motoru algoritması en düzgün olan arama motorunu seçmeniz gerekmektedir.

Bilinmedik bir arama motoruyla aranılan kelime grubu sizleri alakasız bilgilere götürerek zamanınızı harcayacaklardır. Bu nedenle algoritması en iyi olan http://www.google.com arama motorunu kullanmanız sizler için en faydalı arama motorudur.

Google’da araştırma yapacağınız konuyu aratırken öncelikle araştırma konunuzu tam anlamıyla arama motoruna yazarak arama yapmanızdır. Karşınıza en yakın sonuçlar gelecektir fakat içlerinde istediğiniz bilginin tam karşılığını bulamadıysanız, arama yaptığınız cümlenin kelimelerinin eklerini kaldırarak arama yapmalısınız.

Örneğin;

İnternette araştırma nasıl yapılır? Sorusunu,

İnternetten araştırma yapmak olarak aratabilir yine ulaşamadıysanız,

İnternet araştırma yap, gibi basit kelimeleri araştırmanız sizlere daha doğru sonuçlar verecektir.

7 Yorum