Iphone zil sesi nasıl değiştirilir

Iphone zil sesi nasıl değiştirilir

Apple’ın her yıl yeni modelini çıkarttığı ve milyonlarca kullanıcısı bulunan iPhone cihazlarınızda birbirinden farklı zil sesleri kullanabilirsiniz.
1.0 (1 oy)
Yeni aldığınız ve tüm özellikleri ile göz kamaştıran teknoloji harikası Iphone’unuzun zil sesini değiştirmeyi başaramadığınızda bu sizi de herkes gibi şaşırtmış olabilir. En basit telefonda bile ücretsiz bulunan bu özellikle Iphone’de ücretlidir.

Iphone sizden belirli bir ücret ödeyerek zil sesi satın almanızı ister. Bu işlemi yapmak için bir çok program ve yöntem mevcuttur. Ancak bu yöntemlerin bazıları Iphone’unuzun garanti dışı kalmasına neden olabilir.

Iphone’a müzik sesi eklemek için kullanılan çoğu program da oldukça zor ve karışıktır. Şarkının doğru yerini zil sesi olarak seçmek bazen saatlerinizi alabilir.

Iphone zil sesi nasıl değiştirilir

Iphone’da tüm bu karışıklığın aksine size Iphone ile verilen Itunes programı ile de kolaylıkla istediğiniz şarkıyı zil sesi yapabilirsiniz.

Bunun için önce bilgisayarınıza kurduğunuz itunes programını açın. Itunes’u ilk kez açıyorsanız sizden bazı kişisel bilgileri isteyebilir.

Bu bilgileri doğru olarak girin. Bilgisayarda telefon melodisi yapmak istediğiniz şarkıyı bulun.

Eğer bu şarkı önceden zil sesi yapılması için ayarlanmış kısa bir melodi ise çok daha iyi olacaktır.

Şarkıyı dinleyin ve melodi olarak almak istediğiniz bölümü belirleyin. Bu bölümün başlangı ve bitiş saniyelerini not alın. Bu aşamadan sonra itunes üzerinden şarkıya sağ tıklayıp get infoyu seçin.

Start time yazan yere seçtiğiniz melodinin başlangıç saniyelerini yazın. Stop time bölümüne ise melodinin bitiş saniyelerini yazın.

Bazen melodi seçtiğiniz saniyeden önce başlıyor olabilir. O nedenle seçtiğiniz kısmın 1 saniye öncesini ve sonrasını seçebilirsiniz.

Iphone 40 saniyelik melodilere izin verir. Bu nedenle seçtiğiniz bölüm 40 saniyeyi geçmemelidir.

Eğer 40 saniyeyi geçen melodiler seçerseniz Iphone bunları otomatik olarak zil sesleri dışına atar.

Ayarlar bittikten sonra ok tuşuna basın. Şarkıya yine sağ tıklayıp Convert Selection to AAC yi seçin.

Formatı dönüştürülen dosya Müziğim > iTunes > iTunes Music klasörü içine atılır. M4a formatlı bu dosyanın uzantısını m4r olarak değiştirin. Bu dosyanın üstüne iki kere tıklayın. Sonra itunes ile iphoneu sync edin. Yeni zil sesiniz hazır.