İş görüşmesi nasıl yapılır

İş görüşmesi nasıl yapılır

İş görüşmelerinde ilk izlenim her zaman oldukça önemlidir. Görüşmeye başladığınız ilk saniyeler ilerleyen dakikalarda sizin hakkınızda karşınızdaki kişiye fikir verecek olan saniyelerdir.
0.0 (0 oy)
Bir üniversiteden mezun olduktan sonra iş bulma derdi başlar. Bir işe girebilmeniz için daha önce yaptığınız partime işiniz sizi yeni işi bulmada bir avantaj olur. Ayrıca bir yerde staj yapmanız da size avantaj sağlayacaktır; çünkü işverenler staj yapmış bir adayı diğerlerine tercih ederler.

Nasıl bir işe başlarsanız başlayın iyi bir şekilde bilgisayar kullanıyorsanız ya da iyi bir iletişim yeteneğiniz varsa bu size iş bulmada kolaylık sağlayacaktır. İş görüşmelerinde yapılan mülakatta siz ne kadar doğalsanız, kendinize ne kadar güveniyorsanız ve ne kadar rahatsanız o ölçüde mülakatı geçmeniz kolay olacaktır.

İşverenlere öz geçmişinizle ilgili bir not yazın ve bu not gereksiz cümlelerden arınmış olsun, yazım ve noktalama kurallarına özelikle özen gösteriniz. İyi bir öz geçmişiniz varsa ve bunu en uygun bir şekilde yazıya aktarmışsanız işverenler size kolaylıkla işi verecektir.

İşine talip olduğunuz firmayla ilgili detaylı bir şekilde bilgi sahibi olun. Gerekirse onların web sayfasına girip iyice bir araştırma yapın; çünkü bunu yapmanız sizi mülakatta rahat hissetmenize yardımcı olacaktır.