İyi bir ütü nasıl yapılır

İyi bir ütü nasıl yapılır

Kıyafetlerinizin üzerinizde daha estetik bir şekilde durmasını istiyorsanız ütüyü doğru şekilde kullanmalısınız.
0.0 (0 oy)
Gün boyu yorulan ev içinde çalışan bayanlar her günün sonunda bir de bugün ne yaptın diye soran eşlerine verdikleri cevap ile kızgınlıklarını belirtmektedirler. Çünkü haklıdırlar ev içinde hep koşturan ve bütün bir gün çalışıp didinen kadınlar çoğunlukla taktir almamakta ve kendilerini üzmektedirler. İşte evde yapılan işlerin en sıkıntı verici olanlarından olan ütü hep bir zorunluluk ile yapılmaktadır.

Nasıl güzel ütü yapılır tekniğinin ilk olarak birincisi doğru ve kumaşa uygun olan yıkama tekniğinden yararlanılarak çamaşırların yıkanması aşamasıdır. Kuşkusuz derecesine ve rengine göre yıkanan çamaşırların ütüsü daha kolay olacaktır. Bunun için beyaz çamaşırlar yıkanıyor ise ve buruşması kolay ve ütü sırasında açılması zor olan çamaşır parçalarının yıkanması yapılacak ise çamaşır makinesinde bu çamaşırlara uygun çamaşır yıkama programının belirlenerek buna uygun yıkanması gerekmektedir. Çok fazla ısıda yıkanan ve çok buruşan giysilerin ütülenmesi de kuşkusuz daha zor olacaktır. Bunun için giysilerde bulunan yıkama talimatlarına uyulması ve buna dikkat edilmesi gerekir.

Birde bunların üzerine yıkamadan sonra yapılacak olan ütüleme işleminde ütünün kalitesinin ve giysileri açma özelliğinin yeteri derecede olması önemlidir. Yeteri derecede ısınmayan ve ütüleme sırasında sorunlarla karşılaşabileceğimiz ütü kullanılmaması gerekir. Bu ütüler ütüleme sırasında giysilerimize zararda verebilir. İşte ütünün güzel yapılabilmesi için sizler için püf noktaları olarak sıralanabilecek olanlar çamaşırların ayarında ve giysilere uygun çamaşır yıkama programının seçilmesi ve arkasından giysileri açma özelliği fazla olan ve buhar seviyesi yüksek olan doğru bir ütünün olmasıdır. Bunun akabinde bir de oflamayı ve poflamayı bırakarak bayanların bir an önce bekletmeden ütü aşamasına geçerek bu şekilde yapacakları ütü işlemi sonucunda hemencecik ütüleyerek giysileri bulundukları yerlerine kaldırmalarıdır.