İyi çorba nasıl yapılır ?

İyi çorba nasıl yapılır ?

Klasik çorba tariflerini uygulamaktan sıkıldıysanız ya da çorbalarınızı daha lezzetli bir hale getirmek istiyorsanız bu yazımıza göz atabilirsiniz.
0.0 (0 oy)
İçimizi ısıtan yemek öncesi çorbalar herkes tarafından sevilir. Son yıllarda firmalar yerel tadlara eğilip hazır çorba çeşitlerinde patlama yaşanmasına yol açtılar.

Şu an piyasada analı kızlı çorbadan lebeniye çorbasına kadar yörelerin ünlü çorbalarının hazır paketlenmiş içeriklerini bulmak mümkün. Hazır çorbayı sevmeyenler ise malzemesini hazırlayıp kendi çorbalarını yapabilirler.

Çorbanın malzemesi dışında iyi çorba nasıl yapılır sorunu cevaplamak da önemlidir. Çorbaya düşkün bir millet olarak su gibi olmuş, malzemesi az, kıvamı kötü çorbalardan hoşlanmayız.

[caption id="" align="aligncenter" width="600" caption="İyi çorba nasıl yapılır?"]İyi çorba nasıl yapılır?[/caption

Çorbayı sabahın erken saatlerinden gecenin geç saatlerine kadar her an içebilen bir millet olarak çorbanın kıvamının yeterli, içeriğinin bol olmasını isteriz. İyi bir çorba için öncelikle su tam ayarına katılmalıdır.

Fazla su çorbanın tatsız olmasına neden olur. Az su ise lapa yapar. Bir diğer önemli konu ise pişirme sonrası beklemedir.

Çorba kaynadıktan sonra bir süre beklemezse içini alamaz. Çorbanın malzemesi de bol ve iyi pişmiş olmalıdır. Bazı milletler çorbayı baharatlı sevse de Türk insanı için çorba baharatı az ancak tadı değiştirecek cinste olmalıdır.