Japon Kozmetik Ürünleri

Japon Kozmetik Ürünleri

Kadınlar ilk çağlardan beri güzellik kavramına önem vermişler ve bunun için pek çok yöntem denemişlerdir. Günümüzde ise dünya geneline bakıldığında sayılamayacak kadar çok kozmetik marka ve ürün bulunmaktadır.
0.0 (0 oy)

Dünyada Kozmetik Ürün Piyasası ve Gelişimi
Kadınlar ilk çağlardan beri güzellik kavramına önem vermişler ve bunun için pek çok yöntem denemişlerdir. Günümüzde ise dünya geneline bakıldığında sayılamayacak kadar çok kozmetik marka ve ürün bulunmaktadır. Bugün hemen hemen her ülke kendi bünyesinde kozmetik markası üretmekte ve büyük pazarlama yarışına girmektedir. Müşterinin beğendiği ürün piyasada kalır, beğenmediği ise tozlu raflarda yerini alır.


Kadınların güzelliği uğruna girdiği yarışlarda denemeyecekleri bir ürün yoktur. Teknolojik ve bilimsel olarak geliştirilmiş her ürün, kadınların kıskacı altındadır. Teknoloji ve kozmetik kelimeleri yan yana geldiğinde gözler, Japon kozmetik ürünleri arar. Japonların üstün teknolojik donanımları sayesinde kaliteli kozmetik ürünleri ürettiği bilinmektedir.


Japon Kozmetik Markaları Hangileridir?
Japonların ürettiği markaları inceleyecek olursak bu markaların en başında şüphesiz ki Shiseido gelmektedir. En ünlü aktörlerin makyaj çantalarından eksik olmayan bu marka en çok talep gören markadır. Özellikle fondötenleri ve rujları çok kalitelidir. Shiseido 'nun yan ürünü olan Nars markası da en az bu marka kadar meşhur ve kaliteli bir markadır. Alım gücü yüksek olan insanlar bu markaların ürünlerini rahatlıkla alabilirler. Bu markaları sırasıyla FANCL, SK-II, Kose, Kao ve Kanebo markaları takip etmektedir. Shiseido'ya göre daha düşük kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlerdir. Cildi besleyici yanları vardır ve en az zarar verici şekilde üretilmişlerdir. Japonya'ya gidildiğinde insanın karşısına en çok bu ürünler çıkmaktadır.


Türkiye'de Japon Kozmetik Ürünlerinin Kullanımı
Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de kozmetik ağı geniştir. Dünya çapında tanınmış pek çok ürün Türk kadınının da ilgisini çekmekte ve makyaj çantalarında yerlerini almaktadır. Yukarıda adları geçen markaların Türkiye'de ne kadar kullanıldığına bakılırsa karşımıza az bir oran çıkar. Çünkü her ürün ne yazık ki her mağazada bulunmamaktadır. Hatta çoğu Japon markası Türkiye'de bilinmemektedir.


En sık kullanılan Japon ürünlerinin başında Shiseido, Nars ve Kanebo gelmektedir. Bu markalar Sephora, Douglas, Tekin Acar gibi büyük kozmetik mağazalarında kolaylıkla bulunabilir ve satın alınabilir. Diğer markalara ulaşmak isteyenler ise ancak yabancı online alışveriş sitelerinden bulabilir ve buralardan satın alabilir.


Shiseido ürünlerini incelemek için https://www.dermoeczanem.com/shiseido adresini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.