Kadınlar neden uzun yaşar

Kadınlar neden uzun yaşar

Erkeklere göre daha uzun yaşadığı ortaya çıkan kadınların bu sırrının ardında neler olduğunu merak ediyor musunuz?
0.0 (0 oy)
Her yıl doğan erkek sayısı kız sayısından bir hayli fazla olmasına rağmen, 110 yaş üstü 72 insandan 68’i kadındır. Bu durum kadınların neden bu kadar uzun yaşıyor olmasını merak ettiriyor.20 – 25 yaş aralığında erkeklerin ölümü, kadınların ölümünde 6 kat fazladır. Bunun sebebi ise trafik kazaları ve iş hayatında yaşanan ölümlerdir. Bayanların çoğunluğu ev hanımı olmasından dolayı hayatı bir risk taşımıyorlar. Bunun içinde erkeklerin ölüm oranları çok fazla olmasından dolayı kadınlar daha uzun süre yaşamaktadır. Tabi ki bunun yanı sıra hormonsal olaylardan dolayı da kadınların uzun süre yaşama olasılıkları mevcuttur.

Aynı zamanda genç erkeklerin silah merakı da kadınlara oranla ölümlerini 5 kat arttırıyor. Günümüzde genç erkeklerin silahlı oyunlarla büyümeleri erkeklerin içlerine kötü bir olay olarak yerleşiyor. Büyüdükleri zaman ne zaman bir problem yaşasalar bunu ölümle sonuçlandırıyorlar.

Günümüzde hapishaneye giren erkekler kadınlara oranla 100 kat kadar fazladır. Buradan da belli olacağı gibi erkekler kendi yaşamlarını kendileri kısaltıyorlar. Çocuklarınızı küçüklükten bilinçlendirerek yaşamlarını düzgün yaşamalarını sağlamalısınız.