Kansere karşı nasıl korunmalıyız

Kansere karşı nasıl korunmalıyız

Çağımızın ölümcül hastalıkları arasında yer alan kanser, dünya çapında her yıl binlerce insanın hayatını kaybetmesine sebep oluyor.
0.0 (0 oy)
Çağımızın hastalığı olan kanserden korunmak için çok değişik bilim adamları çok değişik metotlar anlatarak kafamızı karıştırmaktadır. Bu neden ile kansere karşı nasıl bir korunma modeli uygulayacağımızı bilemeyiz. Öncelikle kanser nasıl oluşur neden meydana çıkar sorularına cevap bulmalıyız ki çaresini bulabilelim. Kanser yapan yiyecek ve giyeceklerin neler olduğunu öğrenip ona göre hareket etmeliyiz. Evlerimizde kullandığımız aletlerin de kanserojen olup olmadığını da bilmek zorundayız. Dolayısı ile öncelikle kanser nasıl oluşuru öğrenmiş olalım ki ona göre tedbir alalım.

Pek çoğumuz giydiğimiz kıyafetlerin dahi kanser yaptığını bilmemektedir. Tekstil ürünlerinin bir çoğunda kanserojen maddeler olduğundan bunlar sürtünme ve solma yolu ile vücudumuza yansımaktadır. Bu neden ile kanserojen maddeler ile üretilmiş tekstil ürünlerinin neler olduğunu öğrenip onlardan uzak durunuz. Özellikle uzak doğu gibi ülkelerden gelen tekstil ürünleri çok ucuz olması nedeni ile ilgi çekmektedir. Fakat yapılan araştırmalar bu ürünlerin kanserojen üreten maddelerden yapıldığını göstermektedir.

Yiyeceklerimiz kanser oluşumunun en önemli halkası olarak kabul edilir. Bundan önceki yüz yıllarda kanser vakalarının az olmasının sebeplerini araştırdığımız da onların sebze ve meyve ağırlıklı beslendiğini görürsünüz. Bu sebze ve meyveler ile beslenildiği gibi onların organik ve doğal olması da çok önemlidir. Günümüz de bunları bulma şansımız onlara göre daha az olduğundan kanser vakaları önemli ölçüde tırmanışa geçmiştir. Özellikle et ürünleri ızgara ile yemeye alışmış olan kişiler bu alışkanlıklarını değiştirerek haşlama ile etin zararlarını azaltmak durumundadır.

Modern çağın avantajları mı diyelim zararlarımı diyelim bilemediğim elektronik aletlerin yaydığı radyasyon da kanser oluşumunun başlıca sebepleri arasında gösterilir. Cep telefonları, mikro dalga fırın ve televizyon gibi her gün kullandığımız aletler sürekli radyasyona maruz kalmamızı sağladığından çok tehlikeli bulunmaktadır.