soma muscle relaxer vs flexeril pathwayinc.com/soma/ buy soma louisiana

switching from xanax to xanax xr buy xanax no prescription xanax dosage occasional use

valium 2684 buy valium no prescription valium narcotic

buy generic ambien online pathwayinc.com/ambien/ ambien cr and gerd

buy tramadol cheap online no prescription tramadol online tramadol for dogs information

is a 10mg valium stronger than a 1mg xanax valium online diazepam valium to buy

10 mg ambien enough buy ambien no prescription 10 mg ambien and alcohol

xanax withdrawal muscle twitching buy xanax online xanax effects menstrual cycle

tramadol and pregnancy side effects tramadol generic tramadol high yahoo answers

soma drug reviews soma generic buy generic soma online

Sağlık|16 Haziran 2010 04:07

Karın yağları nasıl eritilir

Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (henüz oy verilmemiş)
Loading...Loading...

Bazı insanlar zayıflamalarına rağmen istediği bölgelrdeki yağlarından kurtulamadıklarını
düşünürler. Göbek, bel, basen gibi en çok belli olan vücut hatlarını gizleme yoluna giderler.
Normal diyet programlarında kişiler zayıflasa bile çoğu kişide daha çok yüz bölgesi inceliyor ama aşırı yağlı bölgelerde pek incelme olmuyor.İşte bizde bunu izledik ve vardığımız bilimsel sonuçları sizlerle paylaşmak istedik.

Göbekte biriken fazla kilolar insanın canını fazlasıyla sıkıyor. göbekli olmak özellikle kadınlar için büyük dert. Peki yok mu bu göbek yağlarının çaresi ? göbekteki yağlardan nasıl kurtuluruz işte cevapları;

Bünyeye giren yağ miktarı azaldıkça, vücut bir tür alarma geçerek, alınan yağı depolamaya çalışır. Bu nedenle gün içinde her 2-3 saatte bir, bir şeyler yenilmesi öneriliyor. Bu, vücuttaki yağı yakmaya yardımcı olur.

Yukarıda belirtilenlerin hepsini uyguladığı halde, yine de düz bir karna sahip olamayanlar, kilolarını sabit tutmak için günde kaç kalori alacaklarını öğrenmeleri gerekiyor. Bunu da biraz uğraşıp deneme yoluyla öğrenebilirsiniz. Ayrıca, tükettiğiniz toplam kaloriyi, kaç gram protein, karbonhidrat ve yağı tükettiğinizi de belirleyip yazmalısınız.

Kiloyu sabit tutmak için alınması gereken günlük kalori miktarı bulunduktan sonra, alınan kalori miktarının 200 kalori kadar azaltılması gerekiyor. Hedef, yiyebildiğiniz kadar yiyip, yine de yağ yakmaya devam etmek ama bu arada da kas kaybına uğramamaktır. Olabildiğince az yemeyi hedeflerseniz, elde edeceğiniz tek şey metabolizmanızı yavaşlatmak ve kas dokusundan kaybetmek olacaktır. İlk hafta sonra verdiğiniz, kilodan çok, vücutta birikmiş su olacaktır. Esas ondan sonra kilo vermeye başlarsınız.

Haftanın 6 günü bu program uygulanıp, haftada bir gün istenilen bir besinden bir porsiyon tüketilebilir. Ancak burada önemli olan şey abartmamaktır. Çünkü abartmanız halinde kan şekeri seviyesi tekrar yükselebilir ki, bu da yağ yakmanızı durdurur.

Haftada 2-3 kez yapılacak 35 dakikalık (bir saate de çıkılabilir) ağırlık çalışması, hem vücuttaki kas kütlesini, hem de metabolizma hızını arttırır; çünkü kas, yağdan daha çok kalori yakar. Bu şekilde günde fazladan 30 ila 50 kalori yakabilirsiniz. Ağırlık çalışmasına karın egzersizlerini de dahil etmelisiniz. Böylece bir yandan vücudunuzdaki yağ miktarını azaltırken, diğer yandan da karnınızı sıkılaştırmış olursunuz.

Haftada 3 ila 5 gün, 30-40 dakikalık orta yoğunlukta kardiyo egzersizleri (yürüyüş, koşu, yüzme, bisiklet vs) yapılması da önerilenler arasında. Başlangıç seviyesindekiler, egzersizin yoğunluğunu kademeli olarak arttırmalılar. Eğer zaten belli bir seviyedeyseniz, haftanın iki günü daha yoğun program uygulayabilirsiniz. Bunu düzenli uygular, yediklerinize dikkat eder ve bu rutini her 3-4 haftada bir değiştirirseniz, düz bir karna sahip olabilirsiniz.

Ve sağlıklı zayıflama esnasında basit kurallar ve istikrarlı sportif hareketler yağ eritmede önemli etkendirler.

-Mekik hareketi
-Bel kasları içi mekik
-Sopalı hareketler
-Duş
-İp atlamak
-Masaj

3 Yorum

  • yukarda kiloyu sabit tutmak günde ne kadar kalori alınması gerektiği yazıyor.yediğimiz yiyecekelrdeki kalorileri nerden öğrenebileceğimiz hakkında fikri olan var mı acaba ?

    Bu yorumu beğendiniz mi? Thumb up 1 Thumb down 0

  • aslıcım marketten aldığın ürünlerde ambalajı olan her besinin kalorisi yazıyor

    Bu yorumu beğendiniz mi? Thumb up 1 Thumb down 0

  • internetde de ürün karlori yazdiginda mutlaka karsina cikar .. google sagolsun 😉

    Bu yorumu beğendiniz mi? Thumb up 1 Thumb down 2