Karıncalardan Nasıl Kurtulurum?

Karıncalardan Nasıl Kurtulurum?

Temizliğine son derece dikkat ettiğiniz mekanlarda bile görebileceğiniz ve hızlı bir şekilde yayılan karıncalardan nasıl kurtulabileceğinizi anlatıyoruz.
0.0 (0 oy)
Mutfaktaki Karıncalardan nasıl kurtulurum?

Titiz bayanların kabusu yaz günlerinin işkencesi, belki de iştahınızı kaçıracak küçük dostlarınızdan kurtulmanın yöntemleri...

1. Öncelikle geceleri yatmadan önce mutfaktaki tüm yüzeylerin temiz olduğundan emin olmanız gerekiyor. Karıncalar sizin mutfağınıza yerleşmesin istiyorsanız bunu hergün yapmanız gerekiyor. Yoksa bol yiyecek olan bir yeri terk etmek istemeyeceklerdir.

mutfaktaki karıncalar

2. Eğer bir yere birşey dökülürse anında temizleyin ve iz bırakmayın. Sizin göremiceğiniz küçüklükteki kırıntılar, bir kaç şeker tanesi bile karıncalar için bir ziyafet sofrası olduğu için depolamak için sizin mutfağınıza bir akın düzenleyecekleri muhakkaktır.

3.İçerisinde piretrin bulunan ilaçları tercih ederek her ay evinizin tüm köşelerinizi ilaçlayın, özellikle kapı girişlerine ve pencerelere dikkat edin.

4. Çöp kutularının içerisini ilaçlayın.Çöp kovanızı dışarıya bir yere yerleştirin, karıncalar çöpün kokusuna geliyor olabilir.

5. Böcekler ve karıncalar yuva yaptıkları yerler olarak yumuşak zeminleri tercih ederler. Bu nedenle tahta ve yumuşak yerleri daha çok ilaçlayın, piyasada satılan karınca yuvalarını oralara yerleştirin.