Kaşlar ve yaşa göre kaş alınması

Kaşlar ve yaşa göre kaş alınması

Kaşlarınızı yüz şeklinize göre doğru bir şekilde alırsanız yüzünüzün bütün duruşunu baştan aşağıya güzel bir şekilde değiştirebilirsiniz.
0.0 (0 oy)
Kaşlar, kaş kemiklerini takip eden kavislerdir ve gözlere gelebilecek teri kendilerine çekerler. İyi şekilverildiği zaman yüz ifadesine simetrik bir görünüm kazandırırlar ve yüz şeklini ön plana çıkarırlar. Kaşların bakımına yüzün doğal şeklini değiştirmeden, özen gösterilmelidir. Kaşlar arasındaki uzaklık ideal olarak bir gözün genişliği kadar olmalıdır.

doğru kaş alım teknikleri

Kaşlar yüz şekli üzerinde çok önemli bir parçadır. Kaşlar alınırken de yüz şekli çok büyük önem taşımaktadır. Kaşlar alınmaya başlamadan önce yüz şekli iyi belirlenmeli ve buna göre kaşlar alınmalıdır. İşte bazı yüz şekillerine göre kaş alma türleri:

doğru kaş alım teknikleri

Yuvarlak yüz: Kaşlara, yüzü ince gösterecek bir kemer oluşturarak şekil verilir.
Kare yüz: Kaşlara, dış kısmına doğru köşeli şekil verilir, yüzün kare görünümü yuvarlatılır.
Üçgen yüz: Daha geniş bir alın görünümü vermek için, kemerli ancak çok yüksek olmayan kaş tipi uygulanır.
Dikdörtgen yüz: Daha geniş bir görünüm yaratarak yüzün uzunluğunu kısaltmak için çok az kavisli kaşlar gereklidir.

doğru kaş alım teknikleri

Kaşların alım şekli de yaşımıza uygun yapılmalı ve ya hangi yaşta gözükmek istiyorsak ona göre yapılmalıdır. Mesela kalın kaşlar kişiyi biraz daha olgun yaşlı gösterirken ince kaşlar daha ciddi ve genç göstermektedir. Orta yaşın tercihi ise genel olarak normal kalınlıktaki kaşlardan yana olmalıdır.