Kendimizi enerjik hale nasıl getirebiliriz

Kendimizi enerjik hale nasıl getirebiliriz

Gün içerisinde çabuk yoruluyorsanız ve sürekli kendinizi bitkin hissediyorsanız hayatınızdaki bazı alışkanlıklarınızı gözden geçirmenizin vakti gelmiş demektir.
0.0 (0 oy)
Bahar aylarının yaşandığı ilk zamanlar da herkes de bir yorgunluk bitkinlik ve halsizlik durumu oluşur. Bu gibi durumlarda işe gitmek istemeyiz ve sürekli yatma hissi ile yataktan da çıkmak itemeyerek miskin bir halde yatarız. Bu durum sadece bahar aylarına özgü bir durum olmayıp yılın çeşitli dönemlerinde değişik sebepler ile de gerçekleşmektedir. Bu son derece doğal bir durum olduğu gibi tedavi edilmez ise bizi kronik tembelliğe itecektir. Bu yüzden sürekli dinç ve dinamik olmak için yapılması gerekenleri uygulamak durumundayız. Bunun için hekimlerin önerileri dikkate alınmak ile beraber doğal eczaneden yararlanmak isteyenler içinde önerilerimiz olacaktır. Tabiatta yetişen birçok bitki bu konuda önemli katkılar sağlamaktadır. Bu bitkilerin kullanıldığı alanlar ve kullanış şekilleri çok önem taşır. Bu nokta da hangi bitki nasıl kullanılır ve neye iyi gelmektedir. Bunlar iyice araştırılıp öğrenildikten sonra enerji dolu yaşamak mümkün hale gelecektir.

Halsizliğe karşı en önemli bitki olarak gösterilen ise ısırgan otudur. Isırgan otu içinde bulunan etken maddeler bir mucize olarak insanlığın hizmetine sunulmuştur. Isırgan otu üzerinde bulunan çok özel bir madde ile vücudu dağlayıcı özelliğe sahip olduğundan bu konuda eldiven kullanmanızı önemsemenizi söylemek isterim. Isırgan otu kürü kullanımı ise şu şekilde yapılmalıdır. Ağzı sıkıca kapatılacak olan bir tencere için bir miktar su ilave ediniz. Bu suyu tamamen kaynattıktan sonra içine bir miktar ısırgan otu ilave ediniz. 2-3 dakika da bu şekilde kaynamasını sağladıktan sonra ocağın altını kapatın. 15 dakika demlenmesini bekledikten sonra bir miktar da ılınmasını bekledikten hemen sonra içebilirsiniz. Bu kür özellikle sabahları aç karnına ve kahvaltıdan en az yarım saat önce uygulanmalıdır. 21 gün uygulayıp 5 gün ara verip sonra 21 gün daha içiniz.