soma muscle relaxer vs flexeril pathwayinc.com/soma/ buy soma louisiana

switching from xanax to xanax xr buy xanax no prescription xanax dosage occasional use

valium 2684 buy valium no prescription valium narcotic

buy generic ambien online pathwayinc.com/ambien/ ambien cr and gerd

buy tramadol cheap online no prescription tramadol online tramadol for dogs information

is a 10mg valium stronger than a 1mg xanax valium online diazepam valium to buy

10 mg ambien enough buy ambien no prescription 10 mg ambien and alcohol

xanax withdrawal muscle twitching buy xanax online xanax effects menstrual cycle

tramadol and pregnancy side effects tramadol generic tramadol high yahoo answers

soma drug reviews soma generic buy generic soma online

Genel|02 Ocak 2012 23:43

Kıl dönmesi nasıl olur ?

Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (henüz oy verilmemiş)
Loading...Loading...

Kıl dönmesi derinin içine doğru büyüyen ve zamanla deri altında toplanıp büyüyerek iltihap ve acı oluşmasına sebep olan bir rahatsızlıktır. Kıl dönmesi ilk etapta zararsız gibi görünse de ilerleyen zamanlarda kişiyi oldukça rahatsız eden bir hal alabilir. Bu nedenle kıl dönmesinin oluşumunda mutlaka uzman bir hekime başvurulmalıdır. Kıl dönmesi vücudun herhangi bir bölgesinde oluşabilir. Ama genellikle iki oluşum çok sık görülür. Bunlardan ilki püodinal sinüs yani cilt akı kıl yuvasıdır. Diğeri ise psödofolikülit yan yalancı kıl dibi iltihabıdır.

kıl dönmesi nasıl olur

Püodinal sinüs, kaba etlerin neden olduğu derin yarıklar üzerinde oluşan bir indensasyondur. Kıl dönmesi bir yada daha fazla kılın deri üzerinden çıkamayıp iltihaplanmaya neden olabilir. Deri üzerinde çıbana benzer bir yara oluşturur ve irin salgılayarak şiddetli ağrılara sebep olabilir. Vücuttaki kıl oranı daha fazla olan genç erkeklerde görülme sıklığı daha fazladır. Kıl dönmesi daha fazla tıraşa neden olur ve deri üzerinde sivilceye benzer kızarıklıklar oluşmasına neden olur.

Kıl dönmesi sorunuyla karşılaşıldığında uzman bir doktora başvurulması gerekir. Sorun daha fazla büyümeden doktor tarafından uygulanacak bir operasyonla giderilebilir. Eğer sık tekrarlı olan bir surum söz konusu ise bu sık sık iltihaplanma ve acının oluşmasına sebep olur. Bu sorun yine doktor tarafından kıl dönmesinin oluştuğu bölgede yapılacak bir kesim işlemi ile kıl alınır ve sorun giderilmiş olur.