ambien generic 5mg buy ambien online no prescription ambient occlusion blender cycles

tramadol hcl 10 mg tramadol generic tramadol hcl 50 mg with alcohol

buy tramadol online from usa buy tramadol online without a prescription tramadol otc costa rica

tramadol 325 mg street price buy tramadol online buy tramadol american express

cuidado del medio ambiente en ingles buy ambien online no prescription ambien 79

best high tramadol buy tramadol online no prescription what can i do to help with tramadol withdrawal

erin soma san diego buy soma soma drug forum

Genel|02 Ocak 2012 23:43

Kıl dönmesi nasıl olur ?

Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (henüz oy verilmemiş)
Loading...Loading...

Kıl dönmesi derinin içine doğru büyüyen ve zamanla deri altında toplanıp büyüyerek iltihap ve acı oluşmasına sebep olan bir rahatsızlıktır. Kıl dönmesi ilk etapta zararsız gibi görünse de ilerleyen zamanlarda kişiyi oldukça rahatsız eden bir hal alabilir. Bu nedenle kıl dönmesinin oluşumunda mutlaka uzman bir hekime başvurulmalıdır. Kıl dönmesi vücudun herhangi bir bölgesinde oluşabilir. Ama genellikle iki oluşum çok sık görülür. Bunlardan ilki püodinal sinüs yani cilt akı kıl yuvasıdır. Diğeri ise psödofolikülit yan yalancı kıl dibi iltihabıdır.

kıl dönmesi nasıl olur

Püodinal sinüs, kaba etlerin neden olduğu derin yarıklar üzerinde oluşan bir indensasyondur. Kıl dönmesi bir yada daha fazla kılın deri üzerinden çıkamayıp iltihaplanmaya neden olabilir. Deri üzerinde çıbana benzer bir yara oluşturur ve irin salgılayarak şiddetli ağrılara sebep olabilir. Vücuttaki kıl oranı daha fazla olan genç erkeklerde görülme sıklığı daha fazladır. Kıl dönmesi daha fazla tıraşa neden olur ve deri üzerinde sivilceye benzer kızarıklıklar oluşmasına neden olur.

Kıl dönmesi sorunuyla karşılaşıldığında uzman bir doktora başvurulması gerekir. Sorun daha fazla büyümeden doktor tarafından uygulanacak bir operasyonla giderilebilir. Eğer sık tekrarlı olan bir surum söz konusu ise bu sık sık iltihaplanma ve acının oluşmasına sebep olur. Bu sorun yine doktor tarafından kıl dönmesinin oluştuğu bölgede yapılacak bir kesim işlemi ile kıl alınır ve sorun giderilmiş olur.