Kısırlık nedenleri

Kısırlık nedenleri

Evlenen çiftlerin en büyük sorunları arasında yer kısırlık, çiftlerin çocuk sahibi olamamaları anlamına gelmektedir.
0.0 (0 oy)
Evli çiftlerin en büyük sorunlarından birisi kısırlıktır. Çiftlerin düzenli ilişkiye girmelerine rağmen 1 yıl boyunca çocuk yapamamaları kısırlığın göstergesidir. Kısırlık hem erkekte, hem de bayanda olabilen bir hastalıktır. Bu hastalığın düzelme imkanı olduğu gibi düzelmeme gibi bir imkanı da mevcuttur.  Kısırlığın sebeplerini aşağıda detaylıca maddeler halinde anlatalım.-          Erkeğin sperm sayısının az olması veya hareketinin normal olmaması.

-          Erkekte hiç sperm bulunmaması.

-          Erkekte halk dilinde boşalma problemi olması.

-          İki cins içinde küçük yaşta geçirilmiş ateşli hastalıklar.

-          İki cins içinde genetik problemlerin olması.

-          Kadının tüplerinin tıkalı olması.

-          Kadında hormonal olarak yumurtlama problemi.

-          Rahim’in iç veya ağız kısmında oluşabilecek problemler.

-          Kadının yaşı.

Kısırlığın sebepleri bu şekilde sıralanmaktadır. Kısırlık kesinlikle bir cinsden olacak diye bir şey yoktur. İki cins içinde kısırlık sebepleri bulunmasından dolayı, iki cinsinde bu konuda anlayışlı davranması gereklidir.

Kısırlık problemleri yüzünden yılda bir çok insan eşlerinden ayrılıyor. Aslında bu üzücü bir durum. Mesele çocuk yapmak mı? Yoksa mutlu olmak mı? Bilinmez ama her cins de çocuğunun olmasını ister. Bu konumda tüp bebek tedavisi devreye giriyor. Günümüzde bir çok çözüm bulunmaktadır. Bunun için hiç yılmadan sürekli uzmanlara gözükmelisiniz. Elbet bir şekilde sizin içinde çözüm bulunabilir.